Dortmund sve više posrće, samo bod u Berlinu

Samo dvije pobjede "milionera" na posljednjih 12 prvenstvenih utakmica. U Berlinu, Herta - Borusija Dortmund 1:1 (0:0), na otvaranju 19. kola Bundeslige.

Bez prve zvijezde Pjera Emerika Obamejanga, koji je na izlaznim vratima kluba, Borusija Dortmund djelovala je poprilično bezopasno na Olimpijskom stadionu u Berlinu, ali je ipak uspjela da izvuče bod, u prvom meču 19. kola Bundeslige.

Domaćin je vodio, gost stigao do izjednačenja, a sve vrijedno pomena viđeno je u drugom poluvremenu.

Na kraju, Herta - Borusija Dortmund 1:1 (0:0).

Nakon siromašnog prvog poluvremena, već u prvom minutu nastavka zatresla se mreža, i to gostujuća.

Sjajno dodavanje Valentina Lazara prethodio je golu domaćina, Davi Zelke odlično se snašao pred golom Dortmunda i poslao loptu iza leđa Romana Birkija.

Šinđi Kagava dvadesetak minuta prije kraja osigurao je bod svom timu. Ispratio je Japanac prodor Džejdona Sanča, prihvatio loptu upućenu sa lijeve strane, a onda se "poklonio" i glavom pogodio nebranjeni dio mreže.

S obzirom na prikazano, podjelom bodova mogu biti zadovoljne obje ekipe.

Borusija Dortmund ostvarila je samo dvije pobjede u posljednjih 12 kola Bundeslige, pa je tako nastavila da posrće i već sada je poprilično daleko od vrha tabele.

Ukoliko nastavi sa lošom formom, pod znakom pitanja naći će se i četvra pozicija, posljednja koja vodi u Ligu šampiona.