Kraj tromjesečnog posta - Mertens konačno proradio

Napoli slavio u Bergamu protiv Atalante, Belgijanac strijelac prvi put nakon 29. oktobra.

Skoro tri mjeseca čekao je Dris Mertens na 11. pogodak u Seriji A.

Prvih 10 postigao je u 11 kola, ali onda je uslijedio dugi golgeterski post.

Još od 29. oktobra prošle godine i dvoboja sa Sasuolom (3:1), Belgijanac nije uspio da zatrese protivničku mrežu, da bi danas donio Napoliju važan trijumf u Bergamu protiv Atalante, u prvom meču 21. kola Serije A.

ATALANTA - NAPOLI 0:1 (0:0)

Dugo su gledaoci čekali na prvi pogodak u "matine" terminu. Petnaestodnevna pauza kao da je uspavala fudbalere oba tima, koji su u prvih sat vremena pružili solidnu igru, ali bez prilika za postizanje gola.

A onda, u 65. minutu, uslijedila je brza akcija koja je okončana vođstvom gostiju.

Hoze Kaljehon je poslao upotrebljiv pas, omaleni Belgijanac uspio je izbjeći ofsajd zamku, a onda i majstorski pogoditi za 0:1.

U nastavku, na prepunom stadiou "Atleti Azuri d'Italija", Atalanta je bila ravnopravan rival, opasno zaprijetila preko Brajana Kristantea, ali se rezultat nije promijenio.

Najbolji strijelac u istoriji Napolija Marek Hamšik u nadoknadi je postigao gol, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Osam uzastopnih utakmica "Boginja" je uspjela postići gol Napoliju, ali prvo ime tima iz Bergama Papu Gomez bio je danas poprilično odsječen, pa je prekinuta lijepa serija Atalante u duelima sa Napolitancima, koji sada imaju četiri boda više od Juventusa.

"Bjankoneri" će u ponedjeljak protiv Đenove pred svojim navijačima zatvoriti 21. kolo.