Inter konačno izašao iz tunela!

Gospodin sa slike kao da je predvidio da će u današnjem meču protiv Bolonje njegov Inter konačno prekinuti očajnu seriju, koja je trajala duže od dva mjeseca.

Inter je, konačno, prvi put još od 3. decembra prošle godine, upisao trijumf u Seriji A!

"Nerazuri" su slavili 2:1 (1:1) na "Đuzepe Meaci" protiv Bolonje, te tako prekinuli crni niz od osam prvenstvenih utakmica u kojima nisu osjetili slast pobjede, odnosno pet uzastopnih remija.

Mauri Ikardi zbog povrede ponovo nije bio u protokolu, što je opet iskoristio Eder da se upiše u strijelce.

Već nakon 91 sekunde, na semaforu je stajalo 1:0, što je bio najbrži pogodak "nerazura" u Seriji A još od februara 2007.

Još jednom je Brazilac sa italijanskim pasošem pogodio u situaciji kada je bio starter. Na prethodna četiri meča koje je počeo od prvog minuta, postigao je čak pet pogodaka.

Za razliku od Federika Bernardeskija, koji je burno proslavio pogodak protiv svog bivšeg kluba Fiorentine, Rodrigo Palasio  gospodski se ponio u 25. minutu, kada je Bolonji donio izjednačenje. Ne samo da nije slavio, nego kao da se izvinjavao "Kurvi Nord", sjevernoj tribini na kojoj su smještene najvatrenije pristalice Intera, za koji je nastupao od 2012. do 2017. godine.

Bila je to velika greška Mirande, koju je iskusni Argentinac znalački iskoristio i osigurao svom timu da sa rezultatskim egalom ode na odmor.

"Fortuna" je bila na strani gostiju u 48. minutu, kada su domaći fudbaleri dva puta pogodili prečku u svega nekoliko sekundi, prvo Danilo D'Ambrozio, a zatim i Milan Škrinjar.

Veliku šansu sedam minuta kasnije propustio je Ivan Perišić, kada odlično upućenu loptu nije uspio da proslijedi u gol. Glavom je šutirao daleko preko gola.

Konačno je odbrana gostiju kapitulirala u 63. minutu.

Mladi Jan Karamo, koji je mijenjao Antonija Kandrevu, u petom meču u dresu Intera upisao je prvi pogodak, i to kakav.

Sijevnula je "ljevica" mladog, 19-godišnjeg Francuza sa dvadesetak metara, a čuvar mreže Bolonje Antonio Mirante nije imao šanse - 2:1.

Pet minuta kasnije Interu je olakšan posao, jer je Ibrahima Mbaje morao u svlačionicu zbog drugog žutog kartona.

Senegalac, koji je ponikao u omladinskoj školi upravo kluba sa "Meace", napravio je "divljački" prekršaj na centru, nakon čega je morao u svlačionicu.

Tu nije bio kraj. Bolonja je susret završila sa devet igrača, jer je u četvrtom minutu nadoknade, zbog udaranja protivničkog igrača đonom, Adam Mazina zaradio direktno isključenje.

Inter je tako iskoristio poraz Lacija od Napolija i preuzeo treću poziciju na tabeli.