Milan je u seriji!

"Rosoneri" rutinski apsolvirali gostovanje SPAL-u.

Doskorašnji fudbaler Partizana Everton Luiz nije imao uspješan debi u dresu SPAL-a.

Novajlija u Seriji A poražen je u 24. kolu na rasprodatom stadionu "Paolo Maca" od Milana 0:4 (0:1). Ekipa Đenara Gatuza sa dva gola Patrika Kutronea, te po jednim Lukasa Bilje i Fabija Borinija produžila je prvenstveni niz bez poraza na šest utakmica.

Krcate tribine i 13.000 gledalaca već u ranoj fazi utakmice vidjeli su pogodak - na nesreću većine prisutnih u mreži SPAL-a.

Samo minut i 41 sekund bio je potreban gostima da povedu.

Alesio Romanjoli bio je zaboravljen na drugoj stativi, šutirao, ali je njegov udarac uspio da zaustavi golman domaćih Aleks Meret.

Ipak, ne i šut Patrika Kutronea, koji se našao usamljen i zakucao loptu u mrežu rivala.

Zaigrao je SPAL bolje, a najbolju šansu za izjednačenje imao je Emilijano Vivijano u finišu prvog poluvremena, kada je pogodio stativu.

U nastavku se otvorilo.

Prilično srećno, ali i spretno, Kutrone je postigao i drugi gol. Sve je u 65. minutu uradio Suso, a mladi napadač "rosonera" našao se na pravom mjestu i već tada riješio meč.

Ubjedljivu pobjedu Milana potvrdili su Bilja, nakon velike greške odbrane domaćih, te Borini, u posljednjim trenucima susreta.

Trener tima iz Ferare Leonardo Semplići i prije ovog meča nalazio se na rubu otkaza, pa ne treba čuditi ako SPAL već nakon današnjeg susreta krene u potragu za novim strategom.