"Koltovi" zapucali iz mećave, Verder uzvratio!

Sjajno izdanje Borusije iz Menhengladbaha i Verdera na "Borusija Parku" u prvom meču 25. kola Bundeslige.

Borusija iz Menhengladbaha ispustila je dva gola prednosti i dopustila Verderu da nakon 2:0 odnese bod, čime je zakomplikovala sebi borbu za izlazak na međunarodnu scenu!

Snijeg koji je neprekidno padao u Menhengladbahu tokom svih 90 minuta, ne samo da nije omeo fudbalere oba tima, nego kao da im je pomogao da pruže odličnu partiju i zagriju promrzle navijače na tribinama stadiona "Borusija Park", u prvom meču 25. kola Bundeslige.

BORUSIJA MENHENGLADBAH - VERDER 2:2 (2:0)

Ekipi Ditera Hekinga bilo je potrebno samo pet minuta da povede. "Ispala" je odbrana Verdera, Denis Zakarija je iskoristio poklon gostiju, a onda prelijepo iz lijevog ugla pospremio loptu u mrežu nemoćnog golmana tima iz Bremena Jiržija Pavlenke.

Refleksno je čuvar mreže Borusije Jan Zomer u par navrata spašavao svoj gol, nakon što je Verder preuzeo inicijativu poslije primljenog gola.

Nakon blagog pritiska gostiju - gol na drugoj strani!

Ponovo je Zakarija bio u prodoru, ovaj put s desne strane, šutirao, lopta je pogodila Nikolasa Moisandera, promijenila putanju i završila iza leđa iznenađenog Pavlenke.

U nastavku - potpuno drugačija slika!

Gosti su u 59. minutu uspjeli smanjiti zaostatak. Korner je izveo Maks Kruze, a Tomas Dilejni neometan pogodio glavom za 2:1, iskoristivši "blok" Miloša Veljkovića.

Veljković je odigrao svih 90 minuta za Verder, a u gostujućem sastavu bio je jedan od najzapaženijih.

Par minuta kasnije Aron Johanson imao je dvije sjajne prilika za izjednačenje, ali se u oba navrata sjajnim intervencijama istakao Zomer.

Ipak, 12 minuta prije kraja spasa za domaće nije bilo.

Odlična akcija kompletne napadačke linije Verdera omogućila je Johansonu da ostane sam pred golom Zomera, a Amerikanac iz trećeg pokušaja postiže gol - 2:2.

Pokušali su gosti doći do cijelog plijena, Johanson je još jednom zaprijetio, ali su na kraju obje ekipe morale da se zadovolje podjelom bodova.