Bavarci ponovo "isprašili" redovnu mušteriju!

Remi sa Hertom u prošlom kolu bio je samo trenutak slabosti za četu Jupa Hajnkesa, koja se večerašnjom pobjedom protiv Frajburga stigla do 20 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Šalkea.

Bajern Minhen izgubio je samo jednu od posljednjih 30 utakmica protiv Frajburga, a večerašnji duel samo je bio potvrda prethodnih partija ova dva tima.

Remi sa Hertom bez golova u prošlom kolu bio je samo trenutak slabosti za četu Jupa Hajnkesa, koja se večerašnjom pobjedom protiv Frajburga 4:0 vratila na pobjednički kolosijek.

Bavarci su poprilično lako stigli do 20. trijumfa u 25 odigranih utakmica u domaćem prvenstvu.

FRAJBURG - BAJERN MINHEN 0:4 (0:2)

Igrači Bajerna kao da su svjesno na otvaranju susreta prepustili terensku inicijativu rivalu, pa su u prvih 20-ak minuta meča potpuno izostale prilike gostiju.

U 12. minutu sjajna šansa nije pretvorena u vođstvo domaćih. Lukas Heler našao se usamljen pred golom Svena Ulrajha, ali je čuvar mreže Bavaraca perfektnom intervencijom loptu poslao u korner.

Nije trebalo čekati dugo na kaznu za promašaj.

Bajern je poveo nakon prave konfuzije pred golom Frajburga. Iako je gol prvobitno upisan Tomasu Mileru, bilo je jasno da se radi o autogolu.

Sa Jupom Hajnkesom na klupi, Bajern Minhen u šest dosadašnjih duela sa Frajburgom nije primio gol, a postigao je čak 19!

Napadač Bajerna je primio dubinsku loptu, koja mu je zatim pobjegla, udarila u petu defanzivca Čaglara Šojunčua, vratila se direktno na nogu Mileru, koji ponovo šutira, a lopta još jednom odbijena od Šojunčua i golmana Aleksandera Švolova završava u golu.

Nepuna tri minuta kasnije već je 0:2. Korentin Toliso odlučio se za udarac iz velike udaljenosti i postigao prekrasan pogodak.

Krenuo je Frajburg ofanzivno u nastavak, ali treći gol u domaćoj mreži potpuno im je srušio sve nade. U 54. minutu ponovo je Bajern srećno stigao do gola. Nakon pravog rikošeta, Sandru Vagneru je preostalo samo da sa metar ćušne loptu u praznu mrežu.

Bio je to jubilarni, 1.500. bundesligaški gol Bajerna u gostima.

Ništa novo ni u nastavku meča, osim još jednog gola u mreži domaćina.

Kada mu nije pripisan prvi, jeste četvrti. Miler se sjajno snašao nakon ubacivanja iz kornera i volej udarcem u 68. minutu povisio na 0:4. Miler se sada sa 102 pogotka u dresu Bavaraca po broju golova izjednačio sa legendarnim Diterom Henesom na četvrtom mjestu.

Nakon večerašnjeg trijumfa, Bajern sada najbližem pratiocu Šalkeu bježi ogromnih 20 bodova!