Tim iz Hamburga po navici nastradao na "Alijanc Areni".

HSV je doživio novi debakl u Minhenu, a s obzirom na tradiciju duela Bajerna i Hamburgera u Minhenu, ništa drugo nije se moglo ni očekivati.

Danas...

BAJERN MINHEN - HSV 6:0 (3:0)

Još jednom su se fudbaleri Jupa Hajnkesa poigrali sa protivnikom, Robert Levandovski postigao je het-trik i stigao do 100. gola u dresu bavarskog giganta, Frank Riberi dodao je dva, a Arjen Roben jedan pogodak.

Nešto više od sedam minuta izdržala je odbrana HSV-a.

Riberi se prošetao kroz odbranu gostiju, pretrčao i golmana Kristijana Mateniju, te posrpremio loptu u praznu mrežu.

Nisu prošla ni četiri minuta, a već je bilo 2:0. Levandovski je zakucao glavom loptu u mrežu nakon sjajnog centaršuta Džošue Kimiha, da bi Poljak drugim golom u 19. minutu najavio rezultatsku katastrofu Hamburgera na "Alijanc Areni".

Gojko Kačar postigao je pogodak u nadoknadi prvog poluvremena, kojim je Augzburg najavio gostujući trijumf protiv Hanovera.

Ipak, nakon furioznog starta, Bavarci kao da su se sažalili na rivala, koji su na odmor otišli sa "samo" tri gola u svojoj mreži.

Nastavak meča donio je još tri gola domaćih.

Već u 55. minutu Roben je sjajnim pogotkom povisio na 4:0, nakon čega je Riberi postigao još jedan.

Prvu priliku za još ubjedljibiju pobjedu i het-trik Levandovski je propustio u 86. minutu. Dosuđen je penal za domaćina, ali ubojiti napadač Bajerna nije uspio da pogodi sa 11 metara - šutirao je visoko preko gola.

Ipak, samo tri minuta kasnije, novi penal za domaće.

Ovaj put Filip Kostić skrivio je jedanaesterac, Levandovski je ponovo preuzeo odgovornost i greške nije bilo - 6:0, za 23. gol prvenstveni sjajnog Poljaka u sezoni.