SPAL vratio Napoli u život - Juve izgubio dva boda

Juventusu bod u Ferari...

Umjesto sa sedam, Juve će sutrašnji duel Napolija i Đenove dočekati sa pet bodova prednosti.

Domaćini su se u prvih 15 minuta "nadigravali" sa gostima iz Torina, i to prilično uspješno, a u ostatku meča se branili i osvojili veliki bod u borbi za opstanak, a usput prekinuli niz od 12 uzastopnih pobjeda čete Maksa Alegrija:

SPAL - JUVENTUS 0:0!

"Stara dama" je u Ferari "toplo" dočekana od strane domaćih navijača koji nisu prestajali da bodre svoj tim tokom svih 90 minuta.

A sa takvom podrškom, i uz malo sreće, domaći fudbaleri su odbijali napad za napadom. Juventus je dominirao, "živio" u protivničkoj polovini, nizao prilike i poluprilike ispred gola Aleksa Merea. Redom su pokušavali Kvadvo Asamoa, Daglas Kosta, Paolo Dibala, Mario Mandžukić, Aleks Sandro, ali bez uspjeha.

Ovo je bio četvrti vezani meč bez poraza u Seriji A za SPAL, dok je Juventus u nizu od 16 utakmica bez poraza, 14 pobjeda, sa gol razlikom 30:1.

Everton Luiz, bivši igrač Partizana, je proveo posljednjih 10 minuta na terenu i zaradio žuti karton zbog oštog starta nad Andreom Barzaljijem.