Bajernu "salatara" u aprilu, po navici!

Laganim trijumfom u Augzburgu 4:1, Bavarci pet kola prije kraja sezone i matematički osvojili novu titulu u Bundesligi, 28. u istoriji.

"Salatara" je u rukama fudbalera Bajerna iz Minhena, 28. put u istoriji!

Jup Hajnkes odlučio je da u Augzburgu odmori većinu startera, ali to se nije osjetilo u igri Bavaraca, koji su pobjedom 4:1 matematički pet kola prije kraja sezone osvojili šestu uzastopnu titulu u Njemačkoj.

Meč su sa klupe za rezervne igrače odgledali Mats Humels, Tijago Alkantara, Tom Štarke i najbolji strijelac Robert Levandovski,  dok su šansu u finišu dobili Havi Martinez, Frank Riberi i Tomas Miler.

AUGZBURG - BAJERN MINHEN 1:4 (1:2)

U prvih 20-ak minuta domaćin je bio bolji, čak stigao i do vođstva nakon velike greške Džeroma Boatenga i autogola Niklasa Zilea, ali bilo je to sve od Augzburga.

ZILE REKORDER

Niklas Zile sa 22 godine, sedam mjeseci i šest dana postao je najmlađi igrač u istoriji Bundeslige koji je postigao tri autogola.

Već do odlaska na odmor, u periodu između 32. i 38. minuta, Bavarci su stigli i prestigli prednost rivala.

Prvo je Korentin Toliso sam kao duh glavom sa peterca izjednačio na 1:1, da bi šest minuta kasnije Hames Rodrigez nakon školske akcije pogodio bliži ugao gola Marvina Hica, za potpuni preokret.

Sjajnim golom iz voleja ubjedljiv trijumf novih-starih njemačkih šampiona najavio je Arjen Roben u 62. minutu, pa je slavlje gostujućih navijača moglo da počne pola časa prije kraja meča.

U finišu, još jedan gol u mreži domaćih. Visoki Sandro Vagner ispratio je centaršut iz kornera i glavom pogodio za konačnih 1:4.

Tim iz Minhena sada ima 20 bodova više od drugoplasiranog Šalkea, koji svoj meč igra večeras u gostima protiv posljednjeplasiranog HSV-a.

Osim u prvenstvu, Bajern Minhen tokom ovog mjeseca očekuju bitni mečevi i u kup takmičenju, te na međunarodnoj sceni.

Nakon pobjede u Sevilji 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona na dobrom je putu da se plasira među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta (revanš 11. aprila), dok će šansu za trofej imati i u Kupu Njemačke.

U polufinalu će snage odmjeriti sa Bajer Leverkuzenom 17. aprila.