Pritisak "vezao noge", Napoli do pobjede u 93!

Četa Mauricija Sarija gubila od Kjeva do 89. minuta, a onda na čudesan način preokrenula rezultat i stigla do pobjede.

Šokantna završnica na "San Paolu"!

Napoli je do 89. minuta imao gol zaostatka u duelu s Kjevom, a onda je na nevjerovatan način postigao dva gola i stigao do potpunog preokreta, čime je ostao u igri za "skudeto".

Sedam kola prije kraja sezone, Napolitanci zaostaju ćetiri boda za liderom i sve je izvjesnije da će borba za titulu potrajati do samog finiša prvenstva.

NAPOLI - KJEVO 2:1 (0:0)

Veoma loše izgledao je Napoli u prvom poluvremenu, a jedinu kakvu-takvu šansu imao je Hoze Kaljehon u 16. minutu, ali je prebacio gol.

Početkom nastavka mogao se i Lorenco Insinje upisati u strijelce, ali je sa desetak metara šutirao traljavo, pravo u golmana. Ipak, bio je to nagovještaj za nijansu bolje igre.

Samo dva minuta kasnije - penal za Napoli.

Fabio Depaoli u 51. minutu povukao je Drisa Mertensa, a omaleni Belgijanac sam je odlučio da izvede najstrožu kaznu i po nepisanom fudbalskom pravilu - pogriješio. Njegov šut sa 11 metara pročitao je i odbranio Stefano Sorentino.

Srpski internacionalci Nenad Tomović i Ivan Radovanović odigrali su svih 90 minuta i bili među najistaknutijim pojedincima meča, naročito Tomović, koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama osujetio atake Napolitanaca.

Iskusni čuvar mreže još jednom je pokazao da je majstor za jedanaesterce, s obzirom da je odbranio čak tri od posljednja četiri protiv njegovog tima.

Rasplamsala se tada borba, Napoli je krenuo svim silama ka golu rivala, što je otvorilo prostor za kontre gostiju.

U 73. minutu ekipa iz Verone kaznila je sve greške rivala.

Marijuš Stepinski, koji je dvadesetak minuta ranije zamijenio Rikarda Međorinija, brz kontranapad Kjeva krunisao je pogotkom.

Dobre šansu imali su Insinje, Lorenco Toneli (pogodio prečku), Mertens, a zatim i Arkadijuš Milik, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Izgledalo je da će Napoli ostati bez planiranih bodova, čima bi trka za titulu bila okončana. Ipak, igrači Mauricija Sarija nisu se predali.

U 89. minutu Milik je ispratio centaršut Insinjea i sjajno glavom prebacio Sorentina za 1:1, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade Amadu Dijavara izazvao pravu erupciju oduševljenja pod Vezuvom.

Bio je to njegov tek prvi pogodak u 69. meču u Seriji A.

U preostala dva susreta odigrana u istom terminu, dvije ekipe koje su u zoni ispadanja, uz već otpisani Benevento, Krotone i Verona, zabilježili su veoma bitne domaće pobjede.

Minimalnim rezultatom slavili su protiv Bolonje, odnosno Kaljarija, te sačuvali nadu da mogu izbjeći selidbu u Seriju B.