Fortuna nakon pet godina u Bundesligi

Fortuna iz Dizeldofa je golom u 90. minutu na gostovanju u Drezdenu osigurala plasman u Bundesligu nakon pet sezona provedenih u "Cvajti".

Dva kola prije kraja "Cvajte", fudbaleri Fortune su ovjerili povratak u Bundesligu.

Tim iz Dizeldorfa slavio je u okviru 32. kola na gostovanju protiv Dinama iz Drezdena rezultatom 1:2, a gol odluke pao je u 90. minutu.

Strijelac je bio Rouen Hegins nakon asistencije Florijana Nojhausa za 18. ovesezonski trijumf izabranika Fridhelma Funkela.

Upravo je Nojhaus na samom početku utakmice pogodio za vođstvo gostiju, da bi u 64. minutu poslije kontranapada, koji je započeo povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Duljević, Dinamo izjednačio golom Senegalca Muse Konea.

Drugi direktan putnik u Bundesligu, najvjerovatnije će biti poznat u nedjelju ukoliko Nirnberg pobijedi Braunšvajg na svom terenu, a Kil ne uspije da osvoji sva tri boda na gostovanju u Ingolštatu.

Trenutno, drugoplasirani Nirnberg ima pet bodova više u odnosu na ekipu Kila.