Milan u Ligi Evrope - Krotone u Seriji B!

U Seriji A je ostala još samo jedna nepoznanica!

Ona će biti riješena večeras na Olimpiku kada se u direktnom okršaju za posljednje mjesto u Ligi šampiona sastaju Lacio i Inter.

"Milanezi" su u jednoj od najboljih predstava ove sezone sa stilom izborili grupnu fazu Lige Evrope, iako su bili u zaostaku nakon 20 minuta igre zbog velike greške Leonarda Bonućija.

Ipak, fudbaleri u "crno-crnom" su večeras na "San Siru" bili sigurni.

Milan - Fiorentina 5:1 (2:1)!

"Rosoneri" su mnogo bolje otvorili meč, stvorili par izglednih šansi preko Franka Kesija, Nikole Kalinića i Patrika Kutronea, ali do vođstva su došli gosti.

Leo Bonući je izgubio loptu na sredini terena, a ona je došla do Federika Kijeze ovaj je odličnim dodavanjem kroz cijelu odbranu Milana pronašao Đovanija Simeonea koji je "bocnuo" loptu preko istrčalog Điđa Donarume za 1:0 i "muk" na "San Siru".

Ipak, "nemir" na tribinama je veoma brzo neutralisao Hakan Čalhanoglu koji je prvo pogodio golmanov ugao iz slobodnog udarca za poravnanje.....

....a ubrzo nakon toga odličnom minijaturom u šesnaestercu pronašao prostor za centrašut koji je u gol u stilu Pipa Inzagija pretvorio mladi Patrik Kutrone za 2:1 pred odlazak na odmor.

"Milanezi" su u drugom dijelu nastavili u istom ritmu i već u 49. minutu golom Nikole Kalinića došli do sigurnih 3:1, a Patrik Kutrone je deset minuta kasnije povisio na 4:1.

Sve dileme je otklonio Đakomo Bonaventura u 76. minutu za konačnih 5:1 i direktan plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Plasman u isto takmičenje će tražiti Atalanta kroz kvalifikacije, dok će se ime trećeg učesnika saznati večeras nakon duela Lacija i Intera .

Borba za opstanak nije ponudila mnogo uzbuđenja pošto je Napoli kao domaćin izveo veoma jak sastav i savladao Krotone koji se tako pridružio Veroni i Beneventu u Seriji B.