Majstorija Todorovića dovoljna samo za remi

Šampion BiH nije uspio da nadoknadi "minus" od jednog gola iz prvog meča u Trnavi, pa nakon mostarskih 1:1 završava kvalifikacije u Ligi šampiona, te evropski put nastavlja u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Mostarski Zrinjski kvalifikacije za Ligu šampiona završio je već na prvoj prepreci.

Aktuelni šampion BiH, nakon minimalnog poraza u Trnavi (0:1), nije uspio pred svojim navijačima da ostvari trijumf koji bi ga odveo dalje.

Mostarci su odigrali samo 1:1 protiv Spartaka.

ZRINJSKI - SPARTAK 1:1 (0:1)

Slobodno se može reći da je Zrinjski i na ovom meču, baš kao i u Slovačkoj, bio bolji rival. Kada se pogleda statistika, tim Ante Miše imao je veći posjed lopte, više šuteva, dok su gosti iz jedine prave prilike došli do gola.

Desilo se to u 15. minutu. Bila je to uigrana akcija nakon prekida, Rada je centrirao, a kapiten gostiju Grendel sjajno pogodio za vođstvo.

Nakon primljenog gola, fudbaleri Zrinjskog kao da su se predali. Rijetko su "plemići" dolazili u šansu za izdjednačenje, ali su u nastavku odigrali daleko bolje.

Već u uvodnim minutima drugog poluvremena bilo je očigledno da su Mostarci krenuli odlučnije, a takva igra isplatila se u 58. minutu, kada je Todorović postigao pravi evrogol.

Ipak, to je bilo sve od domaćina. Pokušavali su do kraja igrači Zrinjskog doći bar do utješne pobjede, ali ostalo je 1:1, iako su imali nekoliko dobrih prilika za slavlje.

Ovako, put Zrinjskog u kvalifikacijama za Ligu šampiona se završava u prvom kolu, pa će takmičenje u Evropi nastaviti u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, gdje će igrati protiv Valete sa Malte.

Prvi duel na programu je u Mostaru već 26. jula, a revanš na Malti 2. avgusta.

ZRINJSKI: Brkić, Galić, Barišić, Aćimović, Stojkić, Todorović, Hairlahović (81. Pezer), Jakovljević, Rustemović (53. Bencun), Filipović (75. Jović), Bilbija. Trener: Ante Miše.

SPARTAK: Kudi, Kadlec, Grendel (79. Oravec), Hladik, Čonka, Godal, Tot (17. Mizenbek), Rada, Jirka, Grešak, Ego (82. Jarović). Trener: Radoslav Latal.

TOK UTAKMICE:

- KRAJ -

90+2 - Gužva pred golom Spartaka, pokušali su Mostarci postići pobjedonosni pogodak, ali uspjeli su gosti otkloniti opasnost.

88 - Finiš utakmice u Mostaru, Spartak na pragu drugog kola kvalifkacija.

81 - Posljednja izmjena u redovima "plemića". Pezer je u igri umjesto Hairlahovića.

80 - Gosti prijete preko Jirke, koji se na kraju spetljao i šutirao preko gola.

75 - Aćimović napušta igru, a umjesto njega ulazi Toni Jović.

72 - Galić je odlično prošao po desnoj strani, uputio loptu paralelno sa linijom peterca, ali niko od fudbalera Zrinjskog nije stigao da je sprovede u mrežu.

62 - Sada pritisak slovačkog tima. Gosti su izveli tri uzastopna kornera, ali nisu uspjeli da zaprijete golu Zrinjskog.

58 - GOOOL!!! Todorović pogađa za 1:1!

Hairlahović je uposlio Todorovića, koji sjajno pogađa sa preko 20 metara.

...
Izvor: YouTube/Football_International

53 - Miše kreće na sve ili ništa. Rustemovića mijenja Bencun, koji će se u napadu pridružiti Bilbiji.

51 - Ponovo je Aćimović u šansi, treći put u šest minuta nastavka, ali je njegov udarac izblokirala odbrana Spartaka.

48 - Još jednom prijeti Aćimović, ovaj put preko gola.

46 - Već na isteku 46. minuta Aćimović i Jakovljević su u prilici, ali opet nema promjene rezultata. Gosti i dalje odolijevaju.

46 - Počinje drugo poluvrijeme.

- kraj prvog poluvremena -

Solidna igra Zrinjskog, ali gosti od 15. minuta vode golom kapitena Borisa Godala. Imali su Mostarci nekoliko prilika da na odmor odu sa rezultatskim egalom, možda i vođstvom, ali nakon 45 minuta Spartak ima veliku prednost i na pragu je plasmana u drugo kolo kvalifikacija. "Plemićima" su u drugom poluvremenu potrebna čak tri gola da izbore prolaz.

45 - Nova prilika za Zrinjski. Filipović je bio u odličnoj poziciji nakon proigravanja Todorovića, ali je šutirao pored gola. "Plemići" su bolji, ali gosti i dalje vode.

43 - Rustemović je zaprijetio gostima. Lopta mu je prešla preko noge u pokušaju da centrira, ali je Kudl uspio da izbaci loptu u korner.

35 - Imali su Mostarci kontru tri na dva, ali sve je teklo sporo, tako da su gosti uspjeli da otklone opasnost. Domaći su tražili indirekt nakon što je golman Spartaka Kudl uhvatio loptu koju mu je vratio njegov saigrač, ali se sudija nije oglasio.

22 - Prva javna opomena za domaće, "požutio" je Todorović.

17 - Problemi za goste. Zbog povrede već u 17. minutu teren napušta Tot, a umjesto njega na terenu je Mizenbek. Nepun minut kasnije, zbog oštrog starta, zaradio je žuti karton, prvi na današnjoj utakmici.

15 - GOOOL! Spartak vodi 0:1!

Samo dva minuta nakon što je Zrinjski imao kolosalnu šansu, stigla je kazna. Rada je izveo slobodan udarac, a Godal glavom skrenuo loptu iza leđa nemoćnog Brkića.

...

13 - Velika prilika za Zrinjski, ali Todorović pogađa prečku.

10 - Šansa za Mostarce, ali Aćimović ne stiže na ubacivanje sa lijeve strane.

7 - Početno ispitivanje snaga, domaći imaju nešto veći posjed lopte, ali prilika i dalje nema.