Borac "isprašio" Rudar Prijedor

Banjalučani u krajiškom derbiju ubjedljivo savladali "rudare", golovima dvostrukog strijelca Demira Jakupovića i Aleksandra Radulovića. Pobjeda mogla biti i ubjedljivija da je mladi Milan Šikanjić iskoristio penal.

Borac Rudar Prijedor 3:0 Prva liga RS 4. kolo Izvor: MONDO/Borac-Sport/Dragan Šutvić

Ubjedljivom pobjedom u krajiškom derbiju protiv Rudar Prijedora 3:0, fudbaleri Borca bodovno su se izjednačili sa Slogom iz Gornjeg Crnjelova na liderskoj poziciji Prve lige Republike Srpske nakon četvrtog kola.

Dvostruki strijelac za četu sa Gradskog stadiona bio je Demir Jakupović, koji je ovog ljeta u Banjaluku stigao upravo iz Rudar Prijedora, a prije njegova dva pogotka seriju golova otvorio je Aleksandar Radulović.

BORAC - RUDAR PRIJEDOR 3:0 (1:0)

Poslije prvih 45 minuta rezultat je bio 1:0 za "crveno-plave", a prednost je mogla biti i ubjedljivija da je mladi Milan Šikanjić uspio da realizuje jedanaesterac sredinom prvog poluvremena.

Sudija Velimir Drinić iz Modriče dosudio je kazneni udarac za Banjalučane, ali je šut Šikanjića u 27. minutu uspio da odbrani golman "rudara" Mirza Hamzabegović.

Ipak, sedam minuta kasnije, "crveno-plavi" su poveli.

Aleksandar Radulović odlično je ispratio ubacivanje iz kornera, te glavom matirao ovaj put nemoćnog Hamzabegovića.

I u nastavku bolja igra Banjalučana, koja je krunisana sa dva pogotka Jakupovića, oba glavom nakon ubacivanja sa desne strane.

Ko će kome...

BORAC: Savatović, Bajić, Jakupović, Šikanjić (70. Kajkut), Radulović, Ćosić (86. Batar), Žeravica, Mojović (83. Reljić), Burazor, Mazić, Popović. Trener: Darko Vojvodić.

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Lezić, Lajić (77. Rosić), Mujagić, Gavranović, Pekija, Marmat, Mrkić (54. Živanić), Sajak, Dragić (62. Crnomarković), Davidović. Trener: Nedžad Žerić.