Lacio siguran i bez Sergeja

Treća uzastopna prvenstvena pobjeda "nebesko-plavih".

Lacio nosi bodove iz Udina!

Tim Simonea Inzagija nastavio je uspješnu seriju, te protiv Udinezea zabilježio treći uzastopni trijumf u prvenstvu Italije - 2:1 (0:0).

Iako u timu gostiju nije bilo Sergeja Milinkovića-Savića (ostao na klupi), Senad Lulić (odigrao 55 minuta) i društvo odigrali su dovoljno dobro za nove gostujuće bodove.

KARTONIJADA

U periodu od 80. minuta do posljednjeg sudijskog zvižduka na meču, arbitar Fabio Mareska pokazao je čak sedam žutih kartona, od čega pet gostima.

Nakon mirnih 45 minuta, u kojim nisu viđeni golovi, "otvorilo" se u nastavku.

"Nebesko-plavi" sa dva brza pogotka (Frančesko Aćerbi, Hoakin Korea) stekli su sigurno vođstvo, ali je deset minuta prije kraja Brem Najtink sjajnim golom "makazicama" uspio smanjiti zaostatak i osigurati dramu u finišu utakmice.

Ipak, uprkos nekoliko veoma dobrih prilika, mreža Tomasa Strakoše nije se više tresla, pa su se fudbaleri Lacija sa nova tri boda probili na drugo mjesto.