Juve i Napoli bez greške, Roma konačno prava

Favoriti opravdali očekivanja u šestom kolu Serije A. Gol Aleksandra Kolarova.

Juventus, Napoli i Roma ostvarili su sigurne, očekivane pobjede u šestom kolu Serije A.

Vladajući šampion u ranoj fazi utakmice protiv Bolonje riješio je sve dileme, ako ih je uopšte bilo.

Golovima Paola Dibale u 11. (prvim poslije "posta" od 492 minuta) i Bleza Matuidija u 16. minutu "bjankoneri" su stigli du šeste uzastopne pobjede u prvenstvu.

I najbliži pratilac Napoli slavio je pred svojim navijačima, i to protiv Parme 3:0.

Lorenco Insinje i Arkadijuš Milik pogađali su na početku prvog, odnosno drugog poluvremena, da bi Poljak svojim drugim golom u finišu meča potvrdio pobjedu.

Poslije Lacija, i drugi rimski klub ostvario je trijumf.

Roma je savladala nejaki Frozinone 4:0, a već poslije prvog poluvremena bilo je jasno da će gosti doživjeti ubjedljiv poraz.

Danijele De Rosi odigrao je danas jubilarni 600. meč za Romu u svim takmičenjima.

Čengiz Under pogodio je za vođstvo "vučice" nakon 90 sekundi, a onda Havijeri Pastore maestralnim golom povisio na 2:0. Zanimljivo, od dolaska u Romu Argentinac je dao dva gola, oba petom.

Rezultat prvog poluvremena 3:0 postavio je Stefan El Šaravi u 35. minutu, da bi u smiraj meča pobjedu potvrdio Aleksandar Kolarov svojim prvim ovosezonskim golom, i uopšte prvim ikad na "Olimpiku".

Frozinone poslije šest odigranih kola ima katastrofalnu gol razliku 0:16!

U narednom kolu na programu su dva velika derbija - rimski "Derbi dela Kapitale" između Lacija i Rome, te duel šampiona i vicešampiona, Juventusa i Napolija, trenutno dvije prvoplasirane ekipe prvenstva.