I to se desilo - Pobjeda Frozinonea!!!

Novajlija u Seriji A upisao prvi trijumf ove sezone na gostovanju SPAL-u.

Fudbaleri SPAL-a priredili su pravu senzaciju u prošlom kolu pobijedivši Romu u gostima 2:0, a onda izgubili od ekipe koja nema, odnosno nije imala, niti jednu pobjedu.

Frozinone je kao gost sa ubjedljivih 3:0 savladao SPAL  i upisao svoj prvi trijumf od promocije u Seriju A.

Poslije šest vezanih poraza Frozinone je u prošlom kolu remizirao sa Empolijem, a ove nedjelje napravio korak više i upisao tri boda.  Ogroman uspjeh za klub koji je u prethodnih devet kola osvojio samo dva boda.

Raman Čibsah u 40. minutu najbolje se snašao u petercu poslije kornera koji je izveo Ćano i svojim prvim golom u Seriji A ove sezone doveo goste u vođstvo.

Malo ko je očekivao da će odbrana Frozinonea koja je u prethodnih devet mečava primila 24 gola izdržati do kraja, ali to se desilo. I ne samo to, Frozinone je poslije lijepe akcije u 54. minutu povisio na 2:0 pogotkom Ćana.

Minut prije kraja Pinamonti je golom zaključio sjajnu partiju Frozinonea.

Najbolji strijelac Serije A, napadač Đenove Kržištof Pjontek nije se upisao u strijelce u ovom kolu, ali su na stadionu Marasi u Đenovi postignuta četiri gola.

Đenova i Udineze remizirali su 2:2, poslije odličnog drugog poluvremena u kojem su viđena tri gola i crveni karton.

Domaći fudbaleri uprkos isključenju Romera sačuvali su svoju mrežu u preostalih 20 minuta pa će i jedni i drugi poslije 51. međusobnog duela ostati na 18 pobjeda, dok je ovo njihov 15 remi.

Đenova je povela golom Romula u 32. poslije opravdano dosuđenog jedanaesterca, ali uzbuđenja su uslijedila tek u drugom poluvremenu.

Tačnije, u samo pet minuta, od 65. do 70. postignuta su sva tri preostala gola, a četiri minuta kasnije i Romero je zaradio crveni karton.

Lazanja je u 65. minutu bio najviši poslije kornera i izjednačio na 1:1, ali poslije novog kornera, samo na drugoj strani, Romero je ponovo doveo Đenovljane u vođstvo.

Ona je trajal samo tri minute. Oskar De Pol u 70. minutu raspalio je sa nekih 20-ak metara i matirao Radua za 2:2 i prekid serije od četiri uzastopna poraza „zebri“.

Najstariji klub u Italiji, Đenova,  tako je stigla do 1200. prvenstvenog boda, ali je propustila priliku da se pobjedom priključi klubovima u vrhu tabele.