Mertens poslao Kareku u zaborav

Fenomenalni Belgijanac sa tri pogotka protiv Empolija stigao do šestog mjesta na vječnoj listi najboljih Napolijevih strijelaca u Seriji A.

Iako je Karlo Ančeloti odmarao nekoliko ključnih igrača (Marek Hamšik, Hoze Kaljehon, Alan, Arkadijuš Milik) za meč Lige šampiona protiv PSŽ-a u utorak, pobjeda protiv Empolija u prvom meču 11. kola Serije A niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Lorenco Insinje postigao je prvi, Dris Mertens drugi, treći i peti gol, a između njih se i "rezervista" Milik upisao u strijelce, za više nego ubjedljiv trijumf.

NAPOLI - EMPOLI 5:1 (2:0)

Mertens je tako postao najefikasniji Belgijanac u istoriji Serije A, a sa današnja tri pogotka stigao je do brojke 75 u prvenstvu, čime se na vječnoj listi golgetera Napolija na šestom mjestu prestigao Brazilca Kareku (73), legendu ovog kluba i nekadašnjeg saigrača Dijega Armanda Maradone.

Od samog starta domaći su krenuli svim silama ka golu Ivana Provedela, a vođstvo je stiglo poslije nepunih 10 minuta igre.

Kalidu Kulibali osvojio je loptu na svojoj polovini, povukao brz kontranapad, a onda asistirao Insinjeu koji je rutinski pogodio između dva čuvara.

Mertens je zatim golom u 38. minutu poduplao prednost Napolitanaca.

Omaleni Belgijanac kaznio je grešku domaće odbrane, te sjajno šutirao "iz koljena" u suprotni ugao za 2:0.

Napolitanci su se nakon zalihe od dva gola u prvom poluvremenu u nastavku previše opustili. Kazna je stigla u 68. minutu.

Frančesko Kaputo iskoristio je uspavanost odbrane domaćih, pronašao pukotinu i prepolovio prednost Napolija.

Bio je to znak za Ančelotija da će ozbiljnije morati da shvati protivnika, pa je pola sata prije kraja u igru morao da uvede Alana i Kaljehona.

I odmah je ovaj potez urodio plodom.

Dvojac sa klupe pripremio je šansu za Mertensa, koji je sa ruba šesnaesterca perfektnim udarcem postigao svoj drugi, za Napoli treći pogodak, za 3:1.

I kada je izgledalo da će meč biti završen tim rezultatom, u sami smiraj još dva gola.

Prvo se u strijelce upisao i Milik u 90. minutu, a onda u trećem minutu sudijske nadoknade fenomenalni Mertens kompletirao je het-trik.

Nikola Maksimović odigrao je svih 90 minuta za Napoli, dok u timu Empolija Rade Krunić nije bio previše raspoložen. Srbin iz Foče odigrao je 68 minuta, nakon čega je morao na klupu.

Ne baš reprezentativan nastup protiv kluba čiji član bi mogao postati već u januaru.