"Viola" navikla na 1:1

Fiorentini samo bod u gostima protiv Frozinonea, u prvom meču 12. kola Serije A.

Ušla je Fiorentina kao favorit u duel sa Frozinoneom, ekipom koja je uoči 12. kola Serije A zauzimala pretposljednje mjesto na tabeli, ali je na kraju morala da se zadovolji bodom.

Vodila je "viola" do 89. minuta, promašivala svoje šanse, a onda je stigla kazna.

Sjajan, milimetarski precizan šut uputio je rezervista Andrea Pinamonti iz velike udaljenosti, a lopta se zakoprcala iza leđa Albana Lafonta, golmana gostiju.

Prethodno, gosti nisu uputili niti jedan šut ka protivničkom kolu u prvih 45 minuta, ali su zato već u drugom minutu nastavka stigli do prednosti.

Vođstvo gostima, koje je potrajalo do samog finiša, osigurao je Marko Benasi.

Frozinone je u seriji od četiri meča bez poraza (pobjeda i tri remija), dok je Fiorentina i četvrti meč u nizu odigrala bez pobjednika. Zanimljivo, svi susreti završeni su rezultatom 1:1.