Hrvati izgubili, ali i dalje imaju šansu...

Litvanija je došla do rutinske pobjede u Viljnusu protiv Hrvatske, kojoj je večeras bila potrebna pobjeda Italije u Poljskoj, ali do toga nije došlo. Ipak, Hrvati i dalje imaju šansu..

Litvanija je već osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo, ali je večeras uspkos tome imala motivaciju da dođe devete pobjede u kvalifkacijama.

Domaćini su u prvom poluvremenu imali i 15 koševa prednosti, ali su Hrvati do odmora smanjili na 43:39, ali "kockasti" su u trećoj četvrtini posustali i doživjeli šesti poraz u kvalifikacijama, ali nisu izgubili sve šanse da se nađu u Kini 2019. godine.

Ipak, ne zavise od sebe..

LITVANIJA - HRVATSKA 79:62 (26:11, 17:28, 24:10, 12:13)!

Naime, njima je bilo potrebno da Italija večeras bude bolja od Poljske, čime se otvarala mogućnost da pobjedama nad Poljskom i Mađarskom u februaru izbore plasman na Mundobasket.

Ipak, Poljaci su pobjedom protiv Italije, (94:78), Hrvatskoj pobjegli na dvije pobjede više i u zadnja dva kola bi morali izgubiti obje utakmice, a Hrvati ostvariti dvije pobjede da bi se našli u Kini sljedeće godine.

Poljska gostuje u Hrvatskoj 22. februara, pa potom igra kod kuće protiv otpisane Holandije u zadnjem kolu tri dana kasnije.