Verder učvrstio Fortunin "fenjer"

Tim iz Diseldorfa hrabrom igrom dobro se držao veći dio utakmice u Bremenu, ali je ipak položio oružje u posljednjih dvadesetak minuta.

Fortuna iz Diseldorfa večeras je u Bremenu odigrala 800. meč u Bundesligi, ali ga neće pamtiti po dobrom, jer je upisala novi, već deveti poraz u sezoni, nakon kojeg je ostala posljednjeplasirani tim lige.

Iako su se gosti dobro držali 70-ak minuta, nisu imali snage da sačuvaju bod.

VERDER - FORTUNA 3:1 (1:1)

Domaćin je bio bolji na početku susreta, a zasluženo vođstvo stiglo je u 20. minutu, kada je svoj prvenac za Verder postigao Kevin Mevald, koji je sjajno pogodio sa dvadesetak metara.

Ipak, u završnici prvog poluvremena izjednačenje. Dodi Lukebakio precizno je pogodio sa "bijele tačke", te tako iskoristio poklon Sebastijana Langkampa koji je igrao rukom u svom šesnaestercu.

Belgijskom vezisti bio je ovo šesti pogodak u sezoni i ubjedljivo je prvi strijelac svog tima.

Mučio se Verder i u nastavku, ali je ipak uspio doći do pobjede u posljednjih 20 minuta meča.

U 70. minutu ponovo slavlje domaćih navijača. Maks Kruze bio je asistent, a Martin Harnik, samo 11 minuta nakon što je zamijenio Kladuija Pizara, postiže pogodak.

Nedugo zatim, novi gol u mreži gostiju. Uz dosta sreće Džošua Sardžent u debitantskom nastupu postiže gol za konačnih 3:1.

Prethodno je Amerikanac nosio dres druge ekipe Verdera, gdje je na 12 mečeva čak sedam puta bio strijelac, što je bio znak za poziv u A tim.