Ko bi rekao - Fortuna prva "skalpirala" Dortmund!

Malo ko je mogao očekivati da će tim iz Diseldorfa nanijeti prvi ovosezonski poraz Borusiji Dortmund u Bundesligi. Ali, to se desilo.

U Bundesligi nema više neporaženih ekipa!

Tek u 16. kolu, Borusija iz Dortmunda doživjela je prvi neuspjeh, i to na gostovanju Fortuni iz Diseldorfa, koja je do prije samo par kola bila čvrsto zakucana za dno tabele.

Ipak, tim koji je prije mjesec dana iznenadio Bajern u Minhenu i remizirao 3:3, večeras je pred svojim igračima odigrao još jedan fenomenalan meč i na pleća bacio velikog favorita.

FORTUNA - BORUSIJA DORTMUND 2:1 (1:0)

Očekivano, duel u Diseldorfu počeo je atacima gostiju, koji su preko Marka Rojsa zatresli mrežu Fortune, ali je gol poništen, s obzirom da je Kristijan Pulišić zasmetao golmanu Mihaelu Rensingu.

A onda, sve se okrenulo u korist domaćina, koji je sredinom prvog poluvremena stekao prednost.

Dodi Lukebakio istrčao je sam pred Romana Burkija i problema u realizaciji nije bilo - 1:0.

U 38. minutu Takaši Usami je imao priliku da zapečati sudbinu rivala, ali usamljen, sa svega par metara, nije uspio da pogodi, te je istakao kandidaturu za najveći promašaj ne samo kola, već i dosadašnjeg dijela sezone.

Večerašnji trijumf Fortune bio je prvi za tim iz Diseldorfa u duelima sa Borusijom Dortmund još od 1997. godine.

A pola sata nakon super-promašaja, možda i gol sezone!

Ono što nije uspio Japanac, jeste Žan Cimer, maestralno je, nakon asistencije upravo Usamija, pogodio iskosa suprotni ugao Burkijevog gola, za pomalo nevjerovatnih 2:0.

Ako je iko mogao da "oživi" Borusiju, onda je to prvi strijelac lige Pako Alkaser, koji je, 12. golom u sezoni, 10 minuta prije kraja uspio da prepolovi zaostatak.

Ali, žestoka ofanziva gostiju u finišu nije urodila plodom. Znalački se Fortuna odbranila i napravila veliko iznenađenje, možda i najveće do sada u ovogidišnjem prvenstvu.

Sasim zasluženo.

Prednost Borusije tako se istopila u odnosu na imenjaka iz Menhengladbaha, koji je ranije danas bez većih problema savladao Nirnberg 2:0.