Maksa sa Hetafeom "puca" na Ligu šampiona

Fenomenalne igre tima iz predgrađa Madrida. Nalaze se između dva seviljska tima i žele da ugroze one trofejnije...

PRIMERA: Hetafe - Selta 3:1  Izvor: MN PRESS

Malo po malo i Hetafe se probija ka vrhu!

Tim iz pregrađa Madrida, koji u skromnim uslovima beleži odlične partije ove sezone, upisao je već devetu pobedu u sezoni i to nakon preokreta protiv Selte (3:1), kojoj baš ništa ne polazi za rukom u dosadašnjem delu takmičarske godine.

Ekipa iz Galicije je uspela da pobegne iz opasne zone pobedom nad Seviljom, ali njihovoj igri nedostaje konstantnost, kao i koncentracija do kraja...

Tako su na gostovanju Hetafeu poveli već u drugom minutu preko Arauha, na pas odličnog Mendeza, da bi dva brza i neoprezna žuta kartona Maksija Gomeza najavila "krah" Selte. Urugvajski napadač je posle dosuđenog penala za domaćina žustro reagovao i u pet sekundi zaradio dve opomene i isključenje, tako da je gotovo sigurno da je u pitanju "rečnik".

Haime Mata je iskoristio kaznu koja je rezultat faula Malja u kaznenom prostoru i poravnao je rezultat u 39. minutu, da bi Selti u nadoknadi poluvremena VAR poništio gol zbog ofsajda.

Odlični Mata je u 62. minutu bio u ulozi asistenta kada je Molina doneo preokret Hetafeu, da bi novim golom junak utakmice postavio i konačan rezultat u 81. minutu. Ove sezone je upisao osam golova i pet asistencija u La Ligi.

U sastavu Hetafea je ponovo čitav meč odigrao srpski reprezentativac Nemanja Maksimović koji je povukao pravi potez kada je letos otišao iz Valensije.

Dobio je poverenje trenera Bordelasa, odmah je postao starter i važan igrač na sredini terena, a neće biti ni veliko iznenađenje ukoliko Hetafe bude igrao Ligu šampiona pošto trenutno zaostaje samo bod Sevilji, koja ima utakmicu manje.