Torino u nadoknadi dokusurio Kjevo, rekord Sirigua

Torino je teže nego što to sugeriše rezultat savladao "fenjeraša" Kjevo i produžio uspješnu seriju na šest mečeva bez primljenog pogotka - 3:0 (0:0).

Četvrti trijumf iz šest posljednjih utakmica zabilježili su fudbaleri Torina kojim su ostali u trci za plasman u evropska takmičenja.

Teže nego se to očekivalo, a definitivno teže nego to sugeriše rezultat, "bikovi" su savladali posljednjeplasirani Kjevo, kojeg vjerovatno samo još teorija drži u italijanskoj Seriji A.

TORINO - KJEVO 3:0 (0:0)

Gledaoci u nedjeljnom susretu 26. kola na Olimpijskom stadionu u Torinu nisu pretjerano uživali u ljepoti fudbalske igre s obzirom da je jedino vrijedno pažnje u prvom poluvremenu bile ovacije povodom jednogodišnjeg pomena tragično preminulog kapitena Fiorentine Davidea Astorija.

Ipak, u posljednjih 15 minuta golovima Andree Belotija, Tomasa Rinkona i Simonea Zaze stigli su do jubilarne 10. ovosezonske pobjede!

Golman Torina Salvatore Sirigu nije dugo vadio loptu iz svoje mreže, a kad je navršio 517. minut u šestom uzastopnom susretu oborio je i dosadašnji klupski rekord Lućana Kastelinija iz sezone 1976/77.

Sadašnji rekord je 577 minuta!

U dresu "bikova" od starta je nastupio drugi srpski internacionalac Saša Lukić, ali je zamijenjen u 50. minutu iskusnim napadačem Simoneom Zazom.

Njegov trud mogao je da sruši internacionalac iz Srbije Filip Đorđević, kojem je Sirigu odbranio udarce iz dva pokušaja na samom početku drugog dijela!

Prvu i najbolju priliku domaći fudbaleri su propustili u 66. minutu kada se poslije kornera u izglednoj situaciji nije snašao Andrea Beloti, koji je u evidentnoj golgeterskoj krizi s obzirom da u prethodnih šest utakmica nije pogodio mrežu.

Beloti je "post" ipak prekinuo u 76. minutu nakon duplog pasa sa rezervistom Zazom i fantastičnog udarca sa 20-ak metara, koji je odsjeo iza leđa golmana Stefana Sorentina - 1:0.

Do sudijske nadoknade se ništa specijalno nije događalo, a onda je Toro sa dva pogotka stigao do ubjedljivog trijumfa nad "magarcima".

Najprije je u 92. minutu majstorski pod prečku pogodio Tomas Rinkon, da bi minut kasnije "tačku na i" postavio Simone Zaza!