Opet ništa od proslave: PSŽ "zgažen" u Lilu

Parižani prvi put od 2000. godine primili pet golova u prvenstvenoj utakmici.

Ni drugi vikend zaredom Pari sen Žermen nije uspeo da definitivno obezbedi novu titulu prvaka Francuske!

Pre nedelju dana se na "Parku prinčeva" isprečio Strazbur, odigravši sa liderom 2:2, a ove večeri je tim Tomasa Tuhela pretrpeo debakl na gostovanju drugoplasiranom Lilu - 5:1 (2:1)!

"Svecima" je bio dovoljan i remi, jer bi šest kola pre kraja prvenstva imali 20 bodova više, ali sada je stanje na tabeli: PSŽ 81 bod (uz meč manje), Lil 64.

Iluzorno je i pomisliti da će Mbape i drugovi nastaviti da kiksiraju i da bi titulu mogli da dovedu pod znak pitanja, ali sigurno je da ovakva blamaža neće prijati ni navijačima, ni biznismenima iz Katara, koji svake godine ubrizgavaju u klub na stotine miliona evra.

Katastrofalan poraz PSŽ duguje činjenici da je u 36. minutu, pri rezultatu 1:1, ostao bez isključenog Huana Bernata, koji je kao poslednji igrač odbrane povukao rivala za dres i oborio ga u trku prema golu.

Pre toga je Lil poveo autogolom Tomasa Menijea u 7. minutu, a izjednačio je upravo Bernat, četiri minuta kasnije.

Novo vođstvo tada već brojčano nadmoćnom domaćinu doneo je u 51. minutu Nikolas Pepe, napadač iz Obale Slonovače, inače potencijalna zvezda letnjeg prelaznog roka.

Potom su Alfonsa Areolu "izbušili" Žonatan Bamba (65), Brazilac Gabriel (71) i na kraju portugalski veteran Žoze Fonte (84).

Treću šansu da osigura titulu PSŽ će imati u sredu, kada igra zaostali meč protiv Nanta, opet u gostima.

Ostaće upisano da je "petardu" od Lila primila sledeća ekipa: Areola - Alveš, Dagba, Tijago Silva (Kerer), Kimpembe - Menije (Dijabi), Paredes, Verati, Bernat - Draksler (Kurzava), Mbape.