Lajpcig se ne šali – ponovo Liga šampiona!

Lajpcig pobjedom nad Borusijom u Menhengladbahu najavio novo učešće u Ligi šampiona.

Liga šampiona, Liga Evrope, Liga šampiona – gotovo sigurno biće to rezime prve tri sezone Lajpciga u Bundesligi. I to u samo deset godina postojanja!

Klub koji je 2009. osnovao najpoznatiji proizvođač energetskih pica u debitantskoj sezoni u Bundesligi izborila je istorijski plasman u Ligi šampiona, a sada je ponovo na pragu tog uspjeha.

Lajpcig je u subotu rezultatom 3:2 savladao direktnog rivala Borusiju Menhengladbaha i sa 61 osvojenim bodom ostao čvrsto na trećoj poziciji, sa deset bodova prednosti upravo nad Borusijom, samo četiri kola prije kraja sezone.

Najzaslužniji za nastavak odlične serije Lajpciga, koji je posljednji put izgubio 19. januara, bio je lijevi bek Marsel Halstenberg, strijelac oba gola za goste.

Halstenberg je u 15. minutu izborio jedanaesterac, a potom se preciznim udarcem pobrinuo za izuzetak od nepisanog pravila da penal ne izvodi igrač nad kojim je napravljen.

Borusija je nastavila sa lošim igrama zbog kojih je sa prvog mjesta Bundeslige tokom ove godine skliznula na trenutno petu poziciju na tabeli, pa je u prvom poluvremenu imala tek jednu polupriliku.

Odnos snaga nije se mnogo promijenio ni u nastavku, a poslije manje od deset minuta igre Halstenberg je novim golom povisio na 2:0, poslije lijepog dodavanja Forsberga.

Dozu neizvjesnosti Borusija je vratila u 61. minutu smanjivši na 2:1. Gostujuća odbrana nekoliko sekundi kao da je vagala da li da pravi ofsajd zamku ili ne, što je iskoristio Plea da pobjegne Mukieleu i zatrese mrežu.

Lajpcig je ipak bio mnogo bliže novom pogotku nego domaći izjednačenju, a malo je nedostajalo da Halstenberg upiše i prvi het-trik u karijeri, međutim, ispriječila se stativa.