Zbog njega Imobile grije klupu!

Prvi golgeter Lacija nije bio u startnoj postavi na gostovanju Sampdoriji, a ispostavilo se da je odluka trenera "nebesko-plavih" Simonea Inzagija da strijelca 14 ovosezonskih golova zadrži prvih sat vremena na klupi bila ispravna.

Od dolaska iz Espanjola u redove Lacija prije dvije godine, Felipe Kaisedo postigao je samo dva pogotka za "nebesko-plave" van "Olimpika".

Danas - isto toliko!

Bez suspendovanog, ali i povrijeđenog Sergeja Milinkovića-Savića, Lacio je kao gost slavio u Đenovi 2:1 (2:0), a Ekvadorac je već za 19 minuta dva puta matirao nemoćnog Emila Audera.

Odluka trenera Lacija Simonea Inzagija da svog najboljeg strijelca ove sezone Ćiru Imobilea (14 golova) ostavi na klupi u prvih sat vremena, ispostavila se kao ispravna, jer je Kaisedo još jednom potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi.

Zanimljivo da je Kaisedo i svoj prvi gol u gostima u dresu Lacija postigao upravo protiv Sampdorije prošle godine, da bi ove sezone još samo mrežu Frozinonea uspio da zatrese u gostujućoj garnituri rimskog kluba.

Na posljednja tri meča upisao se u strijelce, a sa današnja dva gola stigao je do brojke od osam pogodaka u Seriji A.

Posao Rimljanima bio je olakšan u nastavku meča, s obzirom da je Gaston Ramirez već u prvom poluvremenu zaradio dva žuta kartona, pa je Sampa drugih 45 minuta odigrala sa igračem manje.

Sa desetoricom na terenu, uz dva gola minusa, izgledalo je to kao nemoguća misija.

Ipak - ne i kada u ekipi imate Fabija Kvaljarelu!

Desetak minuta u nastavku trebalo mu je da prepolovi prednost rivala i tako stigne do 23. ovosezonskog gola i učvrsti se na liderskoj poziciji najboljih golgetera Kalča.

Kvaljarela se 150. put upisao u strijelce u Seriji A i jedini je aktivan igrač sa tolikim brojem pogodaka u najjačoj ligi Italije.

Sampdorija je bila konkretnija uprkos igračkom deficitu, imala nekoliko izuzetno povoljnih prilika (najbolju od njih Gregoar Defrel), ali nije uspjela doći bar do boda.

Imobile se ipak našao na terenu. Odigrao je posljednjih 30-ak minuta meča zamijenivši upravo Kaiseda, imao je i jednu dobru priliku za gol, ali je nakon slobodnog udarca pogodio prečku.

Lacio je ovim trijumfom pokazao da se ne odriče pozicije koja vodi u Ligu šampiona, mada za preostala dva mjesta u eliti ima paklenu konkurenciju u vidu Intera, Rome, Milana, Atalante i Torina.