RB Lajpcig zaustavljen, kraj strašne serije!

Remi "bikova" poslije devet uzastopnih gostujućih pobjeda.

Sjajan meč u Majncu!

Računajući utakmice Bundeslige i DFB Pokala (njemački kup, u kojem su izborili finale), fudbaleri RB Lajpciga zabilježili su devet uzastopnih pobjeda van svog stadiona, ali večeras nisu uspjeli da upišu i jubilarni desetu.

Uvodni meč 32. kola Bundeslige okončan je bez pobjednika, uz čak šest pogodaka!

MAJNC - RB LAJPCIG 3:3 (1:2)

Fenomenalan niz u gostima ove sezone igrači RB Lajpciga nisu uspjeli da nastave, iako su dva puta imali prednost od dva gola protiv Majnca.

Sjajan kontranapad prethodio je vodećem golu "bikova". Bila je to perfektna akcija gostiju, koju je u gol pretvorio Lukas Klosterman, i to nakon nesebične asistencije Tima Vernera.

Isti akteri i kod drugog gola gostiju, samo 12 minuta kasnije.

Verner je poslao još jednu loptu "s očima", koju je Klosterman samo "bocnuo" i drugi put na meču smjestio iza leđa istrčalog golmana domaćih Florijana Milera.

Klosterman je tako postigao peti ovosezonski gol iz samo šest udaraca ka protivničkom golu, pa je, sa 83 odsto uspješnosti, najprecizniji igrač Bundeslige (računaju se samo igrači koji su postigli četiri ili više golova).

Karim Onisivo uspio je da prepolovi prednost rivala u finišu prvog poluvremena i tako vrati neizvjesnost, te najavi bolju igru domaćih.

Ipak, početkom nastavka RB Lajpcig ponovo je stekao dva gola "viška" kada se, poslije dvije asistencije, Verner upisao i u strijelce prošetavši se kroz odbranu rivala.

Izgledalo je tada da sjajni gosti imaju nedostižnu prednost, ali tako nisu mislili ratoborni fudbaleri Majnca.

Prvo je Musa Nijakate upisao prvenac u Bundesligi i smanjio je na 2:3,  da bi pet minuta prije kraja Žan-Filip Mateta postavio konačnih 3:3.

Osim šest pogodaka, viđeno je još mnoštvo prilika na obje strane, pa je remi na kraju najpravedniji.