Poraz Vogošće, ali i nada pred revanš

Litvanska Švijesa slavila protiv Vogošće 27:24 u prvoj utakmici drugog kola EHF Čelendž kupa, iako su Vogošćani nakon prvog poluvremena imali dva gola prednosti.

Švijesa Vogošća 27:24 EHF Čelendž kup drugo kolo Izvor: MONDOVedran Ševčuk
Izvor: MONDOVedran Ševčuk

Rukometaši Vogošće nisu uspjeli tokom svih 60 minuta da pariraju Švijesi, pa je litvanski predstavnik ipak na kraju slavio 27:24 u prvom meču drugog kola EHF Čelendž kupa, tako da revanš za sedam dana dočekuje sa tri gola prednosti.

Ipak, rezultat iz prvog meča u Litvaniji daje nadu bh. predstavniku da pred svojim navijačima može stići i prestići prednost rivala, te plasirati se u narednu fazu takmičenja.

Vogošćani su daleko bolje odigrali prvih 30 minuta, nakon kojih su imali prednost 13:11.

Od samog starta susreta tim Bojana Unčanina nametnuo je svoj ritam, vodio, te na odmor zasluženo ponio prednost od dva gola.

Ipak, u nastavku je viđena mnogo bolja igra domaćina, koji je 16 puta zatresao mrežu Vogošćana i stigao do potpunog preokreta.

Od trenutka kada su Litvanci prvi put poveli (18:17), nisu više ispuštali prednost, koja je na kraju dostigla tri gola.

Laurinas Pacevičijus predvodio je Švijesu sa pet golova, dok su Arturas Svilpa i Valdas Drabavičijus postigli po četiri gola.

U redovima Vogošće najefikasniji je bio Mirza Kapić, ujedno i prvi strijelac susreta sa šest golova, dok su po jedan manje postigli Strahinja Travar i Miloš Lojaničić.

Revanš meč na programu je u Vogošći 13. oktobra.