• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Za varanje u igrama do DVE GODINE ZATVORA!

Autor mondo.rs

U Južnoj Koreji od sada i do dve godine zatvora zbog “bustovanja” naloga u igrama.

 Za varanje u igrama do DVE GODINE ZATVORA! Izvor: Mondo/Goran Sivački

Da je Južna Koreja daleko ispred svih kad su u pitanju zakoni i uređenost sveta video-igara, nije nikakva tajna. Zemlja u kojoj se rodio eSport krajem prošlog veka je i prirodno vodeća “sila” u ovoj oblasti, što se vidi i po uspehu njihovih eSportista gde god da se okrenemo, kaže Play! Zine.

Ove uspehe redovno prate i zakonske regulative, pa tako i one koje se tiču onih negativnih strana. U Južnoj Koreji se stvari poput pravljenja hakova i varanja za igre, nameštanja eSporta mečeva i druge vrste mahinacija uzimaju veoma ozbiljno i dobro su regulisane zakonom, a sad je na red došlo i bustovanje naloga u igrama.

Pročitajte i ovo: Poznati “jutjuber“ pronađen MRTAV

Ukoliko ne znate o čemu se radi, u pitanju je situacija kada nekom ko je mnogi bolji od vas u nekoj igri date vaš nalog, u recimo u League of Legends, i onda taj igrač za novčanu nadoknadu (ili džaba, ako vam je prijatelj) igra na njemu dok vas ne podigne u Lige, koje su značajno iznad vašeg ranga.

Na ovaj način se remeti balansirani matchmaking sistem i indirektno se oštećuju drugi ljudi na Ladderu, zato što ste vi na nepravedan način napredovali u igri.

Ovaj zakon je usvojen još decembra prošle godine, ali je sad tek stupio na snagu. Njime se bustovannje naloga svrstava u pravno regulisani zločin, i potencijalne kazne su do dve godine zatvora i do 20 miliona vona novčane kazne, što je oko 18.000 dolara. Osim klasičnog bustovanja, zakon obuhvata i određene oblike duo igranja i “nošenja” u više rankove, kao i još neke druge oblike, koji se mogu definisati kao nepravedna pomoć.

Pročitajte i ovo: Vaš novi omiljeni sportski kanal

Naravno, zakon nije crno-beo i gledaće se od situacije do situacije i od igre do igre, odnosno pre svega kako same kompanije to regulišu u svojim igrama, a ovaj zakon je tu samo da im pomognu da te regulacije i sprovedu u delu.

Podsećamo vas i na to da je u toku izbor srpskog tima za IeSF takmičenje u Južnoj Koreji, u nekoliko igara, prvo u Dota 2! Prijavite se!

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RECENZIJE

TIPS & TRICKS