• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Kako ostati bezbjedan na internetu – zadatak za sve subjekte društva

Autor Nikolina Damjanić

Nakon Sarajeva, Tuzle i Mostara, panel-diskusija u okviru društveno odgovorne kampanje kompanije m:tel „Ne zatvarajmo oči! Zaštitimo djecu na internetu“ održana je i u Trebinju

 mtel panel o bezbjednosti na internetu Izvor: mtel

U sali Kulturnog centra u Trebinju održana je četvrta panel-diskusija pod nazivom „Kako ostati bezbjedan na internetu – zadatak za sve subjekte društva” koju je realizovala kompanija m:tel u cilju zaštite djece na internetu. Ovaj događaj, koji je dio društveno odgovorne kampanje „Ne zatvarajmo oči! Zaštitimo djecu na internetu“, ostavio je snažan utisak na prisutne, a posebno je istakao važnost multidisciplinarnog pristupa u rješavanju ovog kompleksnog pitanja.

Jedan od ključnih govornika na panelu bio je Olivije Zimonja, načelnik Odjeljenja za visokotehnološki kriminalitet Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske. U svom izlaganju istakao je nužnost zajedničke borbe svih subjekata društva protiv opasnosti koje vrebaju na internetu, ali i kvalitetne i stručne edukacije, prvenstveno usmjerene ka roditeljima.

Izvor: mtel

Govoreći u ime kompanije m:tel, Nemanja Lubura, glavni inženjer za planiranje, razvoj i izgradnju servisa i servisnih sistema, predstavio je posebno kreiranu uslugu „Siguran net“ koja se realizuje u gotovo svim školama Republike Srpske, a dostupna je i svim ostalim korisnicima m:tel-a. Ova usluga, usmjerena na edukaciju korisnika i implementaciju naprednih tehnoloških rješenja, predstavlja korak ka stvaranju sigurnijeg online okruženja i po riječima Lubure ima za cilj da filtriranjem sadržaja zaštiti sve one koji su na internetu, jer nije dovoljno samo omogućiti internet već ga je potrebno učiniti sigurnim mjestom za učenje i napredak.

Zorana Koprivica, sociolog iz Centra za socijalni rad Trebinje, naglasila je važnost saradnje svih relevantnih institucija u borbi protiv online prijetnji, a Maja Kovačević, psiholog Plavog telefona, jedine savjetodavne linije za djecu i mlade u BiH, istakla je potrebu za kontinuiranom podrškom djeci u razumijevanju i suočavanju sa izazovima online svijeta, te nužnosti saradnje i edukacije roditelja.

Izvor: mtel

Kampanja „Ne zatvarajmo oči! Zaštitimo djecu na internetu“ i ovom panel-diskusijom nastavlja da inspiriše zajednicu da preduzme konkretne korake u zaštiti djece na internetu, a ovaj panel je samo jedan od mnogih događaja koji će obilježiti ovu važnu inicijativu.

Za dodatne informacije o kampanji „Ne zatvarajmo oči! Zaštitimo djecu na internetu“ posjetite mtelblog.ba.

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RECENZIJE

TIPS & TRICKS