• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Whatsapp savjeti sa kojim ćete izvući maksimum: Kada ona koristi vas, iskoristite i vi nju - do kraja! (FOTO, VIDEO)

Autor Dragana Božić

Od zaštite, uređivanja prostora, pa sve do računara!

 Whatsapp savjeti sa kojim ćete izvući maksimum: Kada ona koristi vas, iskoristite i vi nju - do kraja! (FOTO, VIDEO) Izvor: Mondo / YouTube / Printscren / WhatsApp

Jedna od najpopularnijih, ako ne i najpopularnija aplikacija za dopisivanje u svijetu je WhatsApp.

Od kada ju je kompanija Facebook kupila 2014. godine, ona se drastično promijenila!

Ukoliko koristite WhatsApp svakodnevno kako biste razgovarali sa svojim prijateljima ili porodicom, ovih deset savjeta će vam pomoći da izvučete maksimum iz nje!

Prilagodite pozadinu ćaskanja

Aplikacija WhatsApp sada dozvoljava da podesite pozadinu sobe za razgovor. To znači da možete da imate jednu pozadinu za svoje kolege sa posla, drugu za prijatelje, treću za porodicu, itd… U najmanju ruku ćete umanjiti rizik slanja poruke pogrešnoj osobi. Da biste promijenili pozadinu ekrana na Android telefonima potrebno je da otvorite sobu za razgovor (čet, ćaskanje), potom kliknite na tri tačke u gornjem desnom uglu i izaberite opciju Wallpaper, dok je za iOS uređaje potrebno da otvorite razgovor, tapnite na traku koju se nalazi na vrhu i potom kliknite na Wallpaper and Sound.

Slanje poruka koje se samouništavaju

Kako je Snapchat pokazao konkurenciji da su svijetu potrebne alatke za komunikaciju koje nisu permanentne, sve aplikacije su zapratile taj trend. U WhatsApp aplikaciji možete podesiti u individualnim razgovorima da poruke nestaju poslije sedam dana nakon što ih vaš sagovornik otvori. To ćete uraditi tako što kliknete na ime sagovornika (vrh ekrana), tu će se potom pojaviti opcija Disappearing messages. Starije poruke koje su već poslate, će ostati tu gdje jesu.

Pređite na mračnu stranu

Kao mnoge druge aplikacije,WhatsApp dolazi sa noćnim režimom (Night mode) koji “odmara” vaše oči. Da biste uključili tamniju temu potrebno je da uđete na aplikaciju, potom idite Settings > Chats > Theme > Dark. Na iPhone telefonima se noćni režim uključuje iz osnovnih podešavanja ovih telefona, otvorite iOS Settings i izaberite Display and Brightness.

Prigušte one koji konstantno “pričaju”

Vjerovatno i sami znate da možete ugasiti obavještenja, odnosno notifikacije nekog razgovora. Ono što možda niste znali je da je WhatsApp donio i trajno gašenje notifikacija, te ukoliko ne želite da primate notifikacije od pojedinih ljudi ili grupnih razgovora za stalno ili određeno vrijeme, možete ih prigušiti.

Uđite u razgovor, po potom kliknite na ime osobe ili grupe (vrh ekrana), izaberite opcije Mute notifications (Android) ili Mute (iOS), te odaberite šta vam najviše odgovora, osam sati, jedna nedjelja ili zauvijek!

Pogledajte koliko ste memorije popunili

WhatsApp može da zauzme dosta prostora na vašem telefonu, pogotovo ukoliko vaši prijatelji vole da prosljeđuju fotografije i snimke, ali postoji alatka koja će vam pomoći da vodite računa o tome! Otvorite podešavanja, kliknite na Storage and Data, pa potom na Manage storage. Pojaviće vam se potom detalji koliko prostora imate, koliko WhatsApp koristi memorije, a moći ćete odatle i da izbrišete podatke ukoliko je to potrebno!

Dodatna zaštita

Ovaj savjet je samo za naše čitaoce koji koriste iPhone telefone, mislimo mi i na vas! Ukoliko želite da budete 100% sigurni da vam niko ne “njuška” po WhatsApp porukama, uvijek možete da uključite Touch ID ili Face ID identifikaciju kako biste ušli u tu aplikaciju. Kliknite na Settings na glavnom ekranu, izaberite Account > Privacy > Screen lock, od opcija koje dobijete sljedeće, vidjećete da li vaš iPhone model podržava Touch ID ili Face ID pristup.

Spriječite da vas anonimusi dodaju u grupe

Naravno da grupne sobe imaju svoju upotrebu, ali ne želite da vas u iste ubacuju bez vašeg pristanka. Kliknite na tri tačke za podešavanja, potom idite na Account > Privacy > Groups da biste izabrali kome ćete dozvoliti da vas automatski ubaci u grupu (i dalje možete biti pozvani da uđete u grupu). Koristeći opciju My contacts except, ta lista može biti veoma kratka!

WhatsApp na računarima

Ukoliko niste znali, možete da koristite WhatsApp i putem internet pretraživača, i to putem OVOG linka. Tu je naravno i mogućnost da se instalira na Windows i macOS sistemima. Svakako da će vam biti lakše da preko računara napišete duže poruke, a preko istog ćete imati pristup svim fotografijama i snimcima vašeg računara. Nema neke drastične razlike između web i desktop verzije, tako da možete koristiti onu koja vam više odgovara.

Podesite vaše notifikacije

Ukoliko vam je WhatsApp veoma važan u životu, mnogim korisnicima pomaže opcija da podese notifikacije za određene sobe i kontakte. To znači da ukoliko zazvoni telefon sa novim zvukom kojeg ste podesili, znaćete da li je nešto bitno ili ne. Uđite u razgovor, izaberite Custom notifications (Android) ili Custom Tone (iOS).

Na Android uređajima ima više opcija, te možete podesiti i kojom bojom će se ta notifikacija pojaviti (ono svjetlo pored selfie kamere za obavještenja). Opcija Use high priority notifications će poruke iz tog razgovora staviti na vrh ekrana vašeg uređaja kako biste mogli njih prvo da pročitate.

Ukoliko zakaže, tu je rezerva

WhatsApp sadrži robustan rezervni sistem koji vam omogućava da sačuvate poruke na vašem Google Drive ili iCloud nalogu, što olakšava da nastavite razgovor tamo gdje ste stali na vašem novom uređaju. Za Android je potrebno da kliknete tri tačke, pa potom Settings > Chats > Chat backup, dok za iOS samo kliknite na početnom ekranu Settings> Chats> Chat Backups. Napominjemo da ove reserve neće biti zaštićene WhatsApp end-to-end enkripcijom (sa jednog kraja na drugi), što znači da ukoliko ih neko susretne će moći da vidi sadržaj vaših poruka.

Ako vas zanimaju razlozi zašto ne bi trebalo da koristite WhatsApp aplikaciju za dopisivanje, kliknite na crveni dio rečenice. Tu su i naši savjeti za Facebook Messenger ukoliko više preferirate tu aplikaciju.

Novi Wallpaper-i za WhatsaApp (MobIT)
Izvor: WhatsApp
Dark Mode WhatsApp video (MobIT)
Izvor: WhatsApp

Koliko često vi koristite WhatsApp?

(Mondo / Gizmodo)

Pročitajte i ovo

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RECENZIJE

TIPS & TRICKS