Ukoliko nemaš telefon sam po sebi otporan na kvašenje ili potapanje u vodu evo nekoliko trikova koji ti mogu pomoći da i ti imaš telefon s kojim nećeš brinuti zbog vode.
NemašSony Xperiju Z ili Z2,Samsung Galaxy S4 Active ili Galaxy S5, a ipak želiš da kvasiš svoj telefon i koristiš ga eventualno i za podvodne fotke i snimke - evo tri zanimljiva i povoljna rešenja, koja ti mogu pomoći da to i ostvariš.
Jedino rešenje je kupovina dodatne opreme koja će tvoj telefon učiniti vodootpornim. Pogledajte neke od mogućnosti i javite nam ukoliko imate iskustva s njima i možda neki od novih predloga, koji će pomoći i drugim čitaocima MobIT-a.
1. Vodootporna torbica/kesica, 9.99 dolara
Najpovoljnije rešenje za zaštitu od vode omogućava bilo kojem tipu telefona, kamere ili muzičkog plejera da ga zaštitiš od vode i polivanja na moru ili bazenu. Zahvaljujući dugačkoj traci lako se može nositi oko vrata, a posebna vrsta unutrašnje pene omogućava telefonu u torbici da pluta na površini vode. Nažalost, sa ovom torbicom teško ćete praviti podvodne fotografije i video snimke, ali je korišćenja displeja i dalje moguće.
2. Kondom za smartfone, 15.09 dolara
Nažalost, neće u potpunosti učiniti telefon (uglavnom se pravi za iPhone i Samsung) vodootpornim, ali će ga zaštiti od prskanja i polivanja vodom. Navlači se na smartfon i može se koristiti duži vremenski period. U paketu stižu tri navlake sa uputstvom za pravilno navlačenje (istiskivanje mehurića vazduha, koji se zadrže tokom navlačenja).
3. Zaštitna futrola za tablete, 31 dolar
Poput vodootporne keseci/orbice ne omogućava korišćenje tableta pod vodom, ali ga u potpunosti štiti od potapanja u vodu, prskanja i polivanja. Futrola paše većini tablet uređaja.
4. Otterbox futrola, 89.95 dolara
Ova plastificirana i gumirana navlaka za iPhone i Samsung uređaje omogućava potapanje telefona pod vodu i korišćenje dugmića sa strane bez problema. Jedna je od najpouzdanijih zaštita smartfona od vode, koja jeste skupa, ali ima najbolje preporuke. Štiti uređaje u potpunosti od vode, do dva metra i do 30 minuta, a koristi se i za zaštitu na snegu, kao i za zaštitu od prašine i prljanja.
Portal Mashable naveo je još nekoliko vodootpornih gedžeta, koji mogu da se koriste sa bilo kojim modelom smartfona, u paru sa Bluetooth vezom, kako bi se i na plaži uživalo u muzici i drugim multimedijskim sadržajima koje telefoni nude.