Xiaomi, Meizu, OnePlus, OPPO, Huawei, Samsung, LG, ASUS, Motorola, HTC, ZTE, Alcatel, BlackBerry, Wiko, Sony… svejedno - niko nije imun!
Android segmentacija je najveći problem pametnih telefona ove platforme. Znam to već neko vreme. Ali, kad magovi Apple marketinga to predoče na način na koji su to pokazali prilikom najave iOS 12 operativnog sistema, onda to izgleda još poraznije.
“Sahrani“ Android operativnog sistema “kumovala“ je samo jedna iPhone slika. iOS 11 u odnosu na Android Oreo stoji kao 81 naspram 6 odsto. Jadno, što se Androida tiče, zaista.
iOS 11 i Android Oreo postali su dostupni gotovo istovremeno, a nakon devet meseci iOS 11 je instaliran na 81 odsto uređaja, dok je Oreo na jedva šest odsto aktivnih Androida.
Google nije ispunio obećanje, a ni proizvođači telefona, da će ubrzati ii unaprediti isporuku novih Android operativnih sistema na sve klase uređaja. Nov sistem je još uvek rezervisan uglavnom za nove uređaje i srednju i najvišu klasu, kad se radi o nadogradnjama.
Jedini imuni na ovu poraznu statistiku su Google Pixel telefoni i iznenađujuće - Nokia telefoni, koji svi rade na Android Oreo 8.1 operativnom sistemu i svi će dobiti Android P, kad se on pojavi.
Da.
36.84%
(7)
Ne, neće ga ni dobiti.
52.63%
(10)
Ne, ali je najavljena nadogradnja.
10.53%
(2)
Da li vaš Android ima novi operativni sistem?