PREMIJER: Siti gleda ka Birmingemu

"Građani" deklasirali Aston Vilu, uz dva od tri gola Balotelija sa "bijele tačke". Totenhem bolji od Njukasla, pobjede Fulama, Blekpula i Blekburna.

PREMIJER: Siti gleda ka Birmingemu Izvor: MONDO

Navijači Mančester sitija konačno uživaju u činjenici da im komšije iz Junajteda gledaju leđa, pa makar takvo stanje stvari potrajalo samo nekoliko sati.

Ako Mančester junajted u večernjem terminu odigra makar neriješeno sa Birmingemom, vratiće se na prvu poziciju, iako će Siti imati dve utakmice više.

"Građani" su ekspresno slomili otpor Aston Vile, koja manje od 48 sati poslije iscrpljujuće borbe sa Totenhemom (i poraza na svom stadionu), jednostavno nije imala šta da ponudi.

Mario Baloteli otvorio je goleadu sa 11 metara, već u 13. minutu Džolion Leskot glavom povisio na 2:0, da bi Baloteli u 27. minutu pogodio mrežu drugi put - iz neposredne blizine, pošto je odbijen šut Davida Silve.

Tamnoputi Italijan je početkom drugog poluvremena kompletirao het-trik iz još jednog penala i tako stavio tačku na četvrtu pobjedu Sitija u posljednjih pet kola.

Totenhem je takođe u seriji odličnih rezultata - vezao je osam kola bez poraza (pet pobjeda i tri remija), a najnovija žrtva bio mu je Njukasl. Popularne "svrake" je načeo Aron Lenon, a dokusurio Geret Bejl pogotkom u svom stilu: dva-tri driblinga po lijevoj strani, pa šut po zemlji u suprotni ugao.

Preostala tri meča popodnevnog programa pripala su gostima.

Defanzivac Fulama Kris Berd već u desetom minutu je imao dva gola na svom kontu protiv Stouka.

U nastavku meča je propustio šansu da postane drugi odbrambeni igrač sa het-trikom u istoriji Premijer lige (jedini je Stiv Votson iz Njukasla), ali uprkos tome mora biti presrećan što je svom timu donio prvu pobjedu sezone na tuđim stadionima.

Ako neki tim nema problema sa igranjem u gostima, to je novajlija Blekpul, koji je protiv Sanderlenda ostvario čak peti trijumf na "strani". Isto toliko zabilježio je i Arsenal, a uspješniji je samo Mančester siti sa šest.

Duel VBA i Blekburna obilježio je napadač gostiju Nikola Kalinić, prvo sa dva gola, a onda i crvenim kartonom zbog pogibeljnog starta na Paulu Šarneru.