Žigić i Bojer zaustavili Junajted

Mančester junajted do 89. minuta imao u džepu sva tri boda, međutim, na kraju je morao da se zadovolji jednim.

Žigić i Bojer zaustavili Junajted Izvor: MONDO

Ekipa Birmingema ne može se pohvaliti naročitom fudbalskom klasom, ali joj se ne može osporiti borbenost do posljednjeg sudijinog zvižduka.

Li Bojer je minut prije kraja regularnog toka izjednačio na 1:1, pošto je Dimitar Berbatov u 58. minutu doveo "crvene đavole" u vođstvo.

Birmingemov gol biće predmet oštrih polemika, jer mu je prethodilo igranje rukom Nikole Žigića, a možda i faul, pošto je reprezentativac Srbije u skoku "uzjahao" Rija Ferdinanda.

Teško je reći da je Žigić želio da zahvati loptu nepropisno, ali je činjenica da se ona od njegove ruke odbila do usamljenog Bojera na liniji peterca. Beskompromisni vezista (koji je ove jeseni postigao gol za minimalnu pobedu nad Čelsijem), mogao je da pita Edvina Van der Sara u koji dio mreže da plasira šut...

Dva mančesterska tima vode na tabeli sa po 38 bodova, s tim da Junajted ima bolju gol-razliku i dve utakmice manje. Pobjedom nad Viganom u srijedu pridružio bi im se Arsenal.

Na drugom kraju tabele, Birmingem je na osnovu bolje gol-razlike od Fulama i Vigana umakao iz zone ispadanja.

Dugo se činilo da će to biti jedan od onih mečeva, u kojima Fergusonova četa odrađuje posao u odbrani, koristi jednu od rijetkih prilika i vraća se kući sa cijelim plijenom.

Tako je neprimjetni Berbatov petom poslao u trk po desnoj strani Darona Gibsona, ovaj mu je vratio loptu na ivici šesnaesterca, a Bugarin napravio još dva koraka i plasirao je u donji lijevi ugao - 0:1.

Najbolju priliku prije toga imao je Rajan Gigs još u 18. minutu, kada je njegov centaršut sa desne strane lobovao golmana Bena Fostera i završio na stativi. Nemanja Vidić je sedam minuta prije kraja mogao da "ovjeri" pobjedu, ali je njegov oštar udarac glavom Foster odbio iznad prečke.

Junajted će prvi put u istoriji proslaviti Novu godinu bez poraza u Premijer ligi, ali sa svješću da je na gostovanjima čak sedam puta odigrao neriješeno. Od toga je tri puta ispustio vođstvo u posljednjim minutima.