Samaras utišao "Ajbroks"

Grk sa dva gola donio Seltiku pobjedu u velikom škotskom derbiju. Rendžers zaostaje četiri boda, ali ima dvije utakmice manje.

Samaras utišao "Ajbroks" Izvor: MONDO

Nova godina je na škotskim fudbalskim terenima počela 298. prvenstvenim "Old Firmom", računajući i kup utakmice - ukupno 360. Ovaj put bolji je bio Seltik - 2:0 (0:0) i to u domu Rendžersa "Ajbroksu", pred više od 50.000 gledalaca.

Junak u 98. prvenstvenoj pobjedi "Kelta" bio je 25-godišnji Jorgos Samaras. Grčki napadač postigao je oba gola - u 62. minutu i 70. iz penala. Samaras je poslije tačno sat vremena igre uspio da pobjegne odbrani "plavaca" i da lako prevari golmana Mekgregora, koji je prerano napusti svoj gol, tako da Grk nije imao većih problema da ga obiđe i gurne loptu u praznu mrežu.

Samo osam minuta kasnije novi šok za sve kojima je Rendžers u srcu. Nes je nesmotreno stratovao na Samarasa, a za glavnog sudiju nije bilo dileme - penal. Nije dozvoliko Grk da mu se neko od siagrača umiješa u posao koji je započeo. Sam je preuzeo odgovornost i preciznim udarcem sa 11 metara postavio konačan rezultat.

Seltik je prvi na tabeli sa 45 bodova, četiri više od Rendžersa, koji ima i dva meča manje.