PRIMERA: Ćavi za istoriju

Barselona pobijedila Levante 2:1, a Ćavi ušao u istoriju izjednačivši se na vječnoj listi sa Miguelijem po broju nastupa za Katalonce.

PRIMERA: Ćavi za istoriju Izvor: MONDO

Barselona je pobjedom počela 2011. godinu i to bez Lionela Mesija, koji je uz dozvolu kluba produžio novogodišnji mini odmor. Šampion Španije je u 17. kolu slavio na "Nou Kampu" protiv Levantea - 2:1 (0:0), i tako nastavio tradiciju da iz duela sa klubom iz Valensije uvijek izlazi kao pobjednik.

Katalonci ovaj put nisu bili ubjedljivi, barem kada je riječ o konačnom rezultatu. Stvarali su domaći igrači šanse, konstantno vršili pritisak na protivničkoj polovini, ali su prvi gol postigli tek poslije dva minuta igre u drugom poluvremenu.

Pedro Rodrigez je bio strijelac tog pogotka, ali i onog kojim je Barsa 12 minuta kasnije duplirala svoju prednost.

Uprkos brojnim prilikama, završnica utakmice je rezultatski, ipak, bila daleko neizvjesnija nego što je to govorila slika na terenu. Gosti su u 80. minutu uspjeli da smanje na 2:1 preko Kristijana Stuanija i to iz prvog i jednog udarca ka golu Viktora Valdesa.

U preostalom vremenu fudbaleri Levantea uspjeli su samo u dva navrata da priđu protivničkom golu, dok je Barselona propustila nekoliko povoljnih prilika da riješi pitanje pobjednika.

Šampion ponovo ima pet bodova više od Reala, koji svoj meč 17. kola igra u ponedjeljak protiv Hetafea.

Prvi meč u 2011. cijeli život će pamtiti Ćavi Ernandez. On je protiv Levantea zabilježio 549. nastup za Barsu, čime se na vječnoj listi izjednačio sa Miguelom Bernardom Bjanketijem. Tridesetogodišnji vezni fudbaler za prvi tim Barselone debitovao je 18. avgusta 1998. godine.

Deportivo je pobijedio u Bilbau sa 2:1 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Adrijanu Lopesu.

Lopes je prvi gol postigao sa penala u 22. minutu, a drugi u 52.

Fernando Ljorente je u 86. minutu svojim 11. golom u sezoni ublažio poraz Atletika. Na meču su pokazana čak tri crvena kartona. Atletiku je isključen Mikel San Hose u 34. minutu i Ustaric pred kraj meča, a u Deportivu Huan Rodreiges u 47. minutu

Malaga je istim rezultatom slavila u gostima protiv Hihona. Dijego Kastro je doveo domaćina u vođstvo iskoristivši penal u 42. minutu. Samo tri minuta kasnije Veklington je izjednačio.

Gosti su do pobjede stigli u 59. minutu, kada je Apono realizovao penal.