PREMIJER: Sa Nanijem nema brige

Mančester junajted pobijedio Stouk (2:1) i završio zgusnuti praznični program sa osvojenih deset od mogućih 12 bodova.

PREMIJER: Sa Nanijem nema brige Izvor: MONDO

"Crveni đavoli" odlično su izgurali period u kojem se, mnogi smatraju, rješava pitanje prvaka Engleske.

U susretu sa Stoukom ostvarena je treća pobjeda - uz remi sa Birmingemom - pa Mančester junajted bezbrižno čeka okršaj Arsenala i Mančester sitija u srijedu uveče.

I vjerovatno navija za neriješen ishod...

Tri boda u susretu sa borbenim Stoukom obezbijedio je Nani, asistencijom Ćićaritu Ernandezu (možda je bio autogol), a onda sjajnim pogotkom sa 18 metara, pošto je Din Vajthed uhvatio Vidića i Evru "na spavanju" i početkom drugog poluvremena izjednačio na 1:1.

Portugalac je posljednji put igrao još 13. decembra protiv Arsenala, a zatim propustio tri utakmice zbog povrede.

Aleks Ferguson nije uvrstio Runija, Ferdinanda i Van der Sara među 18 igrača za ovaj meč, dok je Kerik tek u finišu ušao sa klupe. Pokazalo se da je stari lisac još jednom povukao pravi potez, jer će pomenuti fudbaleri biti svježi za nedelju i kup utakmicu sa Liverpulom.

Junajted je u Premijer ligi dobio deset utakmica na Old Trafordu, a neporažen se izvukao samo Vest Bromvič (2:2) sredinom oktobra.

Fulam ove sezone teško pobjeđuje, čak i na svom stadionu, ali bar "tuče" direktne konkurente u borbi za opstanak. Poslije Vulvsa i Vigana, na Krejven Kotidžu je pao Vest Bromvič - 3:0, pa se sastav Marka Hjuza iz zone ispadanja vinuo na 13. mjesto.

Vrijednu pobjedu slavio je i Birmingem - prvu na gostovanjima poslije deset mjeseci i to bez Nikole Žigića, koji je svih 90 minuta presjedio na klupi.

Pogotkom Skota Dena minut prije kraja savladan je Blekpul, koji je šest od prethodnih sedam utakmica u Premijer ligi, nekim čudom, odigrao u gostima. Taj tim je na svom stadionu dobio samo dva od sedam mečeva, a kao gost pet od 12.