PREMIJER: Siti odolio "tobdžijama"

Arsenal i Mančester siti odigrali neriješeno - 0:0, a izgubili Čelsi i Totenhem, sve na radost prvoplasiranog Mančester junajteda. Debakl Liverpula.

PREMIJER: Siti odolio "tobdžijama" Izvor: MONDO

Golman Džo Hart još jednom je pokazao svjetsku klasu, pošto je Mančester sitiju donio bod na gostovanju razigranom, ali nedovoljno konkretnom Arsenalu.

Derbi susret 22. kola završen je bez golova, uprkos dominaciji domaćina i velikom broju šansi, posebno u prvih 45 minuta. Iako je Hart imao nekoliko nevjerovatnih odbrana, najduže će u sjećanju ostati akcija iz koje su Sesk Fabregas i Teo Volkot pogodili stative u razmaku od nekoliko sekundi.

Takav ishod znači da je Mančester siti ostao drugi, sa dva boda manje i dve utakmice više od Mančester junajteda, dok Arsenal ima četiri boda manje i jedan meč više.

Aleksandar Kolarov nije bio među 18 igrača Sitija za ovu utakmicu.

Da zadovoljstvo Aleksa Fergusona i navijača Junajteda bude potpuno, pobrinuli su se Everton i Vulverhempton, koji su kao domaćini "skinuli skalpove" Totenhemu (2:1), odnosno Čelsiju (1:0).

Nenad Milijaš igrao je za Vulvse posljednjih osam minuta, a Branislav Ivanović cijelu utakmicu za Čelsi, koji je poražen četvrti put na posljednjih šest gostovanja u Premijer ligi.

Gol odluke pao je već u petom minutu, kada se lopta poslije kornera odbila u mrežu od Bosingve, koji je stajao metar ispred gol-linije. Kasnije je Didije Drogba pogodio stativu, ali su i "vukovi" mogli da dupliraju vođstvo kada je Stefen Hant zatresao prečku.

Ostaje da se vidi hoće li Karlo Anćeloti izdržati još jedan neuspjeh, a isto pitanje može da se postavi i u slučaju Roja Hodžsona, čiji je Liverpul uspio samo da ublaži poraz na gostovanju Blekburnu.

Klub koji je ponudio Ronaldinju 25 miliona evra za tri godine, poveo je čak sa 3:0, da bi Stiven Džerard postigao počasni gol i u finišu čak promašio jedanaesterac.

Treći menadžer čija se "stolica" ljulja je Avram Grant - Vest Hem je dobio "petardu" u Njukaslu, a ulogu povrijeđenog Endija Kerola preuzeo je trostruki strijelac Leon Best.

Borba za opstanak prilično se zaoštrila, jer je sedam ekipa stalo u samo dva boda.