PRIMERA: Het-trik čarobnog Ronalda

"Kraljevi" zahvaljujući Ronaldu ostali na dva boda od Barselone. Kaka postigao gol, Murinjo opet provocirao.

PRIMERA: Het-trik čarobnog Ronalda Izvor: MONDO

Real Madrid ne gubi korak za Barselonom. "Kraljevski klub" je zahvaljujući fenomenalnom Kristijanu Ronaldu pobijedio u derbiju Viljareal sa 4:2 i vratio se na minus dva boda u odnosu na Katalonce.

Portugalac je postigao het-hrik - bio je strijelac prva tri gola za Real. Pobjedu Madriđana samo je potvrdio oporavljeni Kaka u 82. minutu.

Četa Žozea Murinja imala je velikih problema protiv "žute podmornice". Viljareal je dva puta vodio, golovima Kanija i Markosa Rubena, ali je Ronaldo uspio da anulira prednost gostiju, posljednji put u samom finišu prvog poluvremena.

Najskuplji igrač svih vremena u 80. minutu donio je prvu prednost Realu, poslije koje više nije bilo rezultatskog povratka za Viljareal.

Ronaldo je ubjedljivo prvi na listi strijelaca sa čak četiri gola više od Mesija. Portugalac je na 18 utakmica 22 puta pogodio metu (pet iz penala).

Malo je falilo da poslije četvrtog gola Reala dođe do ozbiljnijeg incidnta između Murinja i "klupe" gostujućeg tima.

Kada je Kaka postigao gol, portugalski stručnjak je počeo pretjerano da se raduje i da ispred klupe Viljareala poziva publiku na još veću podršku. Kani nije mogao da istrpi provokaciju pa je u pravcu Murinja bacio flašu vode. Trener Reala izazvao je bijes kod svih protivničkih igrača, a sudija je sa klupe udaljio Kanija i trenera Huana Karlosa Garida.