Bomba od gola za kraj krize! Veljko "slomio" Runija: Paunović grabi ka Premijer ligi

Probudili su se poslije remija koji je mogao da ih košta i obezbijedili opstanak u plej-ofu.

veljko-paunovic-reding-pobjeda-derbi-vejn-runi Izvor: MN PRESS

Klub srpskog trenera "na mišiće" je izborio bitno šesto mjesto.

Fudbaleri Redinga koje predvodi Veljko Paunović savladali su ekipu Derbija u 40. kolu engleskog Čempionšipa.

Reding - Derbi 3:1

Redingu je pobjeda bila od velikog značaja nakon remija protiv Barnslija.

Tim Vejna Runija bio je bolji tokom prvog poluvremena jer je stvarao više šansi, čak sedamm međutim sve su bile bezuspješne, a Reding je to znao da iskoristi.

Francuz Mišel Olise u drugom minutu nadoknade prve dionice dao je fenomenalan gol sa oko 20 metara i njime razbudio Paunovićevu ekipu.

Pogledajte fantastični pogodak:

Prednost je povećao rumunski fudbaler George Puškaš u 57. minutu, a u 79. Tom Lorens daje maestralni gol za smanjenje razlike.

Ipak, Paunićev Reding samo pet minuta kasnije ponovo je savladao golmana Runijeve ekipe, kada je Lukas Žoa pogodio za konačnih 3:1, i tako upisao 19. gol u sezoni.

Reding sada može da predahne jer se nalazi na šestom mjestu koje ih vodi u plej-of.