Partizan zaboravio derbi, pa se osvetio Radničkom: Crno-bijeli pobijedili "samo" 2:0, Nišlije još dobro prošle!

Sjajna partija crno-bijelih i osveta za prvi dio sezone

partizan pobijedio radnički iz niša 2:0 Izvor: MN PRESS

Partizan je potpuno dominirao, stvorio "bezbroj" šansi, ali je na kraju ipak postigao samo dva gola.

Poslije 90 minuta, "promiješani" sastav Partizana pobijedio je Radnički 2:0 (1:0).

Strijelci su bili Takuma Asano u 44. i Filip Holender u 57. minutu.

Odlično je Partizan odigrao poslije derbija. Nije se vidjelo na terenu uopšte da je tim u srijedu igrao derbi i pretrpio bolan poraz. Radnički je ostao na 38 bodova, samo pet više od Rada, prvog tima u opasnoj zoni.

Ređali su crno-bijeli šanse, imali su 20 šuteva ka golu, osam u okvir kola, ali je na kraju ostalo samo 2:0.

Aleksandar Stanojević je dosta promijenio tim u odnosu na derbi, a neposredno prije meča je Sveta Marković osjetio bolove i nije mogao da zaigra, a na njegovo mjesto je morao da dođe iskusni Bojan Ostojić.

Zbog toga je umjesto njega kao bonus ušao golman Aleksandar Popović, a Vladimir Stojković je otišao na klupu.

Treba reći da je Radnički bio u velikim problemima. Ovo mu je bio četvrti uzastopni poraz, a danas je igrao bez trenera. Sve je dogovoreno sa Aleksandrom Stankovićem, ali on još nije preuzeo ekipu, tako da je tim danas vodio asistent Miroslav Stanković.

Povrh svega toga, već u 12. minutu se povrijedio Veljko Trifunović i morao je da izađe iz igre.

Ipak, Partizan je sve vrijeme dominirao, a golman Radničkog Milorad Kojić je bio sjajan i imao je šest odličnih odbrana. Njegov kolega Popović, sa druge strane, uopšte nije imao posla.

Partizan je u prvom poluvremenu imao četiri ili pet jako dobrih šansi, ali je poveo tek u finišu meča. Holender je trčao za dugom loptom, sudario se sa Nikolom Stankovićem, koji je udario u svog golmana Kojića, a lopta je došla do Asana, koji je bacio u praznu mrežu.

U istom tempu se nastavilo u drugom poluvremenu, a u 58. minutu je konačno "pao" i drugi gol. Holender je dobio lijepu loptu Jojića, oslobodio se dvojice čuvara i sa ivice šesnaesterca šutirao u malu mrežu sa druge strane.

Poslije toga su crno-bijeli nastavili da dominiraju, šanse su se ređale, Ostojić, Vujačić, posebno Štulić, onda Natho dva puta, pa Urošević i ponovo Štulić, da bi na kraju Filip Stevanović bio sebičan i spriječio još jedan gol…

Poslije cijele te serije Aleksandar Stanojević je nemoćno raširio ruke jer je bilo samo 2:0. Crno-bijeli su u drugom poluvremenu imali bar 10 dobrih šansi.

Radnički je u prvom poluvremenu imao jednu i u drugom jednu šansu, ali je Miletiću poslije pasa Aksentijevića malo falilo da kazni slabo postavljenu odbranu Partizana.

Ipak, ostalo je 2:0 do kraja.