ITALIJA: Interu bodovi, "vučici" Rim

Inter pobijedio Ćezenu u odloženoj prvenstvenoj utakmici 3:2, a Roma u Kupu savladala Lacio 2:1. Sampdorija prošla na penale.

ITALIJA: Interu bodovi, "vučici" Rim Izvor: MONDO

Inter je stigao na diobu četvrtog mjesta Serija A, ima 35 bodova, koliko i Roma, šest manje od lidera, gradskog rivala. Međutim, aktuelni šampion i dalje ima utakmicu manje, čak i poslije pobjede nad Ćezenom u srijedu u, takođe, odloženom meču - 3:2 (3:2).

Leonardo se radovao i četvrti put u isto toliko utakmica otkako je sjeo na klupu Intera.

Inter je počeo furiozno. U 14. minutu Samjuel Eto je preciznim udarcem iskosa sa desne strane doveo svoj tim u vođstvo, a samo minut kasnije započeo je akciju, proslijedio loptu do Gorana Pandeva, koji je namjestio zicer Dijegu Militu za 2:0.

U 20. minutu Argentinac je napustio igru zbog povrede.

Međutim, gosti se nisu predali i pogocima Bogdanija sa 13-14 metara u 23. minutu i Đakerinija u 29. poslije loše intervencije domaće odbrane stigli su do izjednačenja.

Da iznenađenja ipak ne bude pobrinuo se Kristijan Kivu, udarcem glavom sa peterca u posljednjim trenucima prvog poluvremena, na centaršut Maikona.

Dejan Stanković odigrao je cio meč za "neroazure".

Strijelac drugog gola za Ćezenu, Đankerini, dobio je u 74. minutu drugi žuti karton.

U srijedu su odigrane i dvije utakmice osmine finala kupa.

Roma je pobijedila Lacio 2:1 (0:0) i plasirala se u četvrtfinale.

"Lacijali" su bili bolji u prvom poluvremenu, ali to nisu materijalizovali vođstvom, pa se na odmor otišlo bez golova.

A onda je u 53. i 57. minutu sudija pokazao na "bijelu tačku" u oba šesnaesterca. Marko Borijelo je donio nominalnom domaćinu prednost, a izjednačio je Ernaneš.

Gol odluke postigao je Fabio Simplisio u 77. minutu.

To je četvrta uzastopna pobjeda Rome u gradskom derbiju, prethodna tri puta "vučica" je bila bolja u prvenstvenim okršajima.

Rimskom derbiju prethodio je okršaj navijača ispred stadiona, a jedan navijač je izboden nožem.

Agencija ANSA je navela da je tinejdžer uboden u zadnjicu i odveden u bolnicu, ali i da mu život nije ugrožen.

Huligani su polomili i prozor na autobusu koji je prevozio igrače Lacija na Olimpijski stadion.

Uzbudljivo je bilo i u Đenovi gdje je Sampdorija savladala Udineze poslije penala - 2:2 (1:1, 1:0), penalima 5:4.

Domaćin je poveo u 32. minutu preko Makede, koji je nedavno došao na pozajmicu iz Mančester junajteda, a gosti su izjednačili u 89. preko Isle.

Udineze je u produžetku došao do prednosti, strijelac je bio Denis tek što se krenulo sa centra. Sampdoriju je u penal seriju uveo Pacini golom u 108. minutu iako mu je osam minuta ranije isključena saigrač, Desena.

Đenovljani su bili prisebniji izvođači penala (promašio je Isla) i plasirali se u četvrtfinale Kupa Italije.