KUP KRALJA: Može i Barsa da izgubi

Katalonci poraženi poslije više od četiri mjeseca i to od drugoligaša.

KUP KRALJA: Može i Barsa da izgubi Izvor: MONDO

Prema očekivanju, Barselona se plasirala u polufinale Kupa kralja. Katalonci su eliminisali Betis, ali samo zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi u prvom meču - 5:0.

U revanšu koji je odigran u Sevilji, Betis je slavio sa 3:1 (3:1). Bio je to prvi poraz aktuelnog šampiona Španije poslije 28 zvaničnih utakmica. Posljednji put Barsa je izgubila 11. septembra prošle godine, kada je na početku sezone Herkules kao gost slavio sa 2:0.

Trener Barselone Pepe Gvardiola nije pretjerano zabrinut zbog poraza.

"Ne brinem previše, a najvažnije je da smo prošli u polufinale, pošto smo u ukupnim rezultatom savladali veoma nezgodnog protivnika", naglasio je mladi stru;njak.

Posljednji put Barselona je od nekog drugoligaša u nacionalnom kupu izgubila 2004. godine.

"Želim da čestitam Betisu, jer se radi o odličnoj ekipi. Znali smo da će nam biti teško i zaista su nam zadali dosta problema u revanš utakmici", zaključio je Gvardiola.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Zeleno-bijeli su već poslije sedam minuta vodili 2:0, golovima Horhea Moline. Najbolji igrač planete za 2010. godinu Leo Mesi smanjio je u 38. minutu, da bi Arzu u sudijskoj nadokandi postavio konačan rezultat.

Mesi je imao priliku da u 54. minutu ponovo smanji na gol zaostatka, ali nije realizovao penal.

U polufinale se plasirala i Almerija, koja je i u revanšu bila bolja od Deportiva iz La Korunje. Prvi duel u Almeriji završen je 1:0, a drugi 3:2.

Prvi polufinalni par čine branilac trofeja Barselona i Almerija, dok prošlogodišnji finalista Sevilja čeka pobjednika dvomeča Atletiko - Real. Revanš se igra u četvrtak, a "kraljevski klub" brani prednost stečenu u prvom meču - 3:1.