PREMIJER: Mančester čuva tron

Fudbaleri Mančestera, osokoljeni dobrom igrom u Ligi šampiona, uspeli su i u pretposlednjem kolu Premijer lige da slave protiv Vest Hema (4:1).

PREMIJER: Mančester čuva tron  Izvor: MONDO

"Đavoli" koji su prošlog vikenda kiksnuli protiv Čelsija (1:2), ove nedelje nisu podlegli pritisku, iako im londonski "plavci", realno, dahću za vratom i ozbiljno prete da otmu šampionski pehar.

Pretposlednja prepreka na domaćem terenu preskočena je sa uspehom, zahvaljujući brzim golovima Kristijana Ronalda u 3. i 24. minutu, kojima je Portugalac potvrdio da je zaista najbolji igrač na Ostrvu.

Publika na Old Trafordu praktično nije imala vremena da odmori dlanove, jer je Tevez samo dva minuta kasnije ponovo zatresao mrežu gostiju i povisio prednost na 3:0.

Ipak, Vest Hem je vrebao svoje prilike i do kraja poluvremena uspeo preko Eštona da smanji rezultat.

Odličnu popodnevnu predstavu u Mančesteru pokvario je Nani, zaradivši crveni karton sedam minuta pre odlaska na odmor.

Da su spremni da zadrže pehar i ove sezone, domaći igrači potvrdili su već početkom drugog perioda igre, kada je i Kerik uspeo da se upiše u strelce.

Mančesteru, u čijem sastavu nije bilo povređenog Nemanje Vidića, ostaje da u poslednjem kolu u Viganu završi posao u velikom stilu, uzme tri boda i tako zadrži pehar, bez obzira na učinak Čelsija, budući da ima bolju gol razliku.

Mančester, kolo pre kraja ima 84 boda, dok će Čelsi, koji zaostaje tri boda, meč 37. kola odigrati u ponedeljak, kada gostuje Njukaslu.