Kačar konačno strelac, pogodio i Panta

Prvi gol od kada je zimus došao u Hertu iz Vojvodine, Kačar je postigao u 25. minutu. Pantelić potom 12. put zatresao mrežu u sezoni.

Kačar konačno strelac, pogodio i Panta  Izvor: MONDO

Srbi su načeli Karlsrue na Olimpijskom stadionu u Berlinu, dokrajčio ih je Skacel malo pre kraja meča. Golovima Kačara i Pantelića, Herta je napravila skok od dva mesta na tabeli Bundeslige u subotu - 3:1.

Svoj prvi gol od kada je zimus za "tri i kusur" miliona evra došao u Berlin iz Vojvodine, Kačar je postigao u 25. minutu. Pet minuta kasnije, na 2:0 povisio je Marko Pantelić 12. golom u Bundesligi.

Zanimljivo, od naredne sezone Herta bi mogla u svojim redovima da ima još jednog Srbina, najboljeg igrača kruševačkog Napretka, Predraga Pavlovića.

Trener Napretka Saša Nikolić otkrio je uoči utakmice protiv Banata u Zrenjaninu da je Pavlovića oslobodio treninga, jer je u utorak vadio vizu za Nemačku, a igrač mu je rekao da se za njega interesuje Herta.

Kiks Šalkea na svom terenu protiv Hanovera (1:1), iskoristio je Verder (2:0 protiv Kotbusa) i pobegao dva boda u trci za direktnim plasmanom u Ligu šampiona. Podsetimo, još od prošlog vikenda šampion je Bajern Minhen.

Neizvesno je i u borbi za Kup UEFA. Tri kola pre kraja, Hamburg i Štutgart imaju 51 bod, Leverkuzen u nedelju priliku da ih sitgne, ukoliko pobedi prežaljeni Duizburg u gostima, a i Volfsburg ima svoju računicu, ukoliko uspe da pobedi novog šampiona, grogiranog porazom u revanšu polufinala Kupa UEFA od Zenita u Sankt Peterburgu (4:0).

Prva dva tima u Bundesligi idu direktno u Ligu šampiona, treći u kvalifikacije, četvrti i peti u Kup UEFA, a poslednja tri u Cvajtu. Trenutno, to su Hanza, Nirnberg i Duizburg.