Ovakvog su ga željeli navijači Totenhema: Velšanin razbio drugoligaša - ne mora Kejn, može i Bejl!

Od dolaska na pozajmicu iz Reala nije uvijek bio sjajan.

het-trik gareta bejla za pobjedu totenhema nad šefildom 4:0 Izvor: Tanjug/Pool via AP/Shaun Botterill

Ekipa Totenhema nastavila je da se bori i skuplja bodove za izlazak u Evropu, a večeras je timu iz Londona pobjedu donio Garet Bejl. Velšanin koji je u prvom mandatu stekao svjetsku popularnost noseći dres ''pijevaca'', het-trikom je srušio Šefild junajted (4:0).

Iako po igri ne podsjeća na partije od prije nekoliko sezone, pozajmljeni igrač Real Madrida je uspio da se razigra i osvoji važne bodove. Posljednji gol na meču djelo je Sona, koji je samo potvrdio pobjedu.

Totenhem - Šefild junajted 4:0 (1:0)

Protiv ekipe koja je već nedjeljama daleko od opstanka u Premijer ligi Rajan Mejson nije odmarao Sona i Kejna, najbolje igrače svog tima, ali je u prvi plan ušao reprezentativac Velsa. Jednom prije poluvremena, još dva puta nakon odmora, za potvrdu pobjede tima iz Londona.

Bio je to prvi het-trik Gareta bejla u Premijer ligi još od decembra 2012. godine. Prošlo je više od osam godina...

Od Šefilda kao i u većem dijelu sezone nismo vidjeli ništa. Tek jedan šut u okvir gola za 90 i kusur minuta bili su premalo da bi se ugrozio Totenhem.

Golovi Bejla i Sona bitni su i za nastavak sna o Ligi šampiona. Mada, daleko je gradski rival Čelsi... Mnogo bliža je Liga Evrope, koja bi bila utješna nagrada za ekipu koja je preživjela još jednu turbulentnu sezonu. Otpušten je Žoze Murinjo, nije osvojen trofej u domaćem kupu, a evropska epizoda ponovo nije donijela očekivani rezultat.

Trebalo je da se danas u Premijer ligi odigraju još dvije utakmice. Mančester junajted i Liveprul bili su na rasporedu za veliki derbi, ali zbog upada navijača, koji su bili posebno efikasni, to se nije desilo. U prvoj utakmici dana Arsenal je na gostovanju savladao Njukasl (0:2).