ISTORIJA! Jedan šut za trofej i vječnost: Lester je bio šampion, ali ovaj pehar su oduvijek čekali!

Veliki uspjeh ekipe Brendana Rodžersa!

lester osvojio fa kup Izvor: Matt Childs/Pool Reuters

Fudbaleri Lestera osvojili su večeras engleski FA Kup, nakon što su u finalu na Vembliju pobijedili Čelsi sa 1:0.

Čelsi je imao veći posjed lopte i više prilika, a najbolju je propustio Mejson Maunt u 85. minutu.

Lester je do pobjede stigao iz jedinog šuta u okvir gola. Juri Tilesman je neodbranjivo šutirao sa 20 metara i postigao gol u 63. minutu.

Čelsi je uspio da postigne gol u 88. minutu, ali je sudija nakon konsultovanja VAR-a poništio pogodak zbog ofsajda.

Lesteru je ovo prvi trofej FA Kupa u klupskoj istoriji, a do sada su igrali pet finala. Posljednje finale Lester je igrao prije 52 godine.