Ludilo u Italiji, cijeli grad eksplodirao zbog fudbala: Poslije gola u 93. minutu igrači završili u kanalu! (VIDEO)

Čekali su na ovo 19 godina i dočekali su, posle gola u 93. minutu ponovo su u Seriji A!

Venecija-serija-a-ulazak-slavlje-italija Izvor: Profimedia

Čekali su skoro dvije decenije i na kraju dočekali! Dobila je Venecija ponovo svoje mjesto u Seriji A, a nije moglo da bude dramatičnije!

Venecija je u finalu plej-ofa Serije B igrala sa Citadelom, a nakon što su u prvom meču pobijedili sa 1:0 na gostovanju, Citadela je povela u Veneciji.

Potom su domaćini doboli crveni karton u 35. minutu, ali su na kraju uspjeli da daju prolaska u Seriju A vredan gol i to u 93. minutu.

Kada je Bokalon pogodio mrežu protivnika uslijedilo je nevjerovatno slavlje na terenu, neki igrači su čak i zaplakali! A grad je eksplodirao!

Fudbaleri Venecije su kasnije izašli na ulice i proslavili povratak u Seriju A sa navijačima. Od 2002. godine je to Venecija čekala, a proslavili su to - venecijanski!